Úszó-Eb: Megmérgezte az ellenfeleket a magyar kapitány?

2017.12.16. 12:40 Módosítva: 2017.12.16. 12:46

A koppenhágai rövidpályás úszó Európa-bajnokság szombat délelőtti selejtezőin Hosszú Katinka újabb két számban vívta ki döntős részvételt, adta hírül az MTI. A három versenynap után már négy aranynál járó úszó 50 méteres hátúszásban és 200 méter vegyesen is a legjobb idővel jutott tovább.

A háromszoros olimpiai bajnok úszó 50 háton 26.44 másodpercet ért el, míg Burián Kata egyéni rekordja (28.44 mp) a 38. helyhez volt elég. 200 méteres vegyesúszásban Hosszú 2:07.34 perc alatt ért célba, Verrasztó Evelyn (2:09.97 p) pedig a negyedik legjobb idővel került a döntőbe.

Az egész mezőny legfiatalabb tagja, Nagy Réka több mint másfél másodpercet faragott (2:14.37) eddigi rekordján, ami a 19. helyre volt elég.

A korábbi tervekkel ellentétben Hosszú 100 méter pillangón nem indult el, ebben a számban Szilágyi Liliána (58.35) a 15. helyen jutott be az elődöntőbe,

"Mindkét számban, amiben ma délelőtt indultam, az első helyen jutottam tovább, ez így teljesen rendben van" - értékelte a délelőttöt az MTI-nek Hosszú Katinka, aki elmondta, hogy azért lépett vissza a 100 pillangótól, mert különben négy számban jellett volna rajthoz állnia délután, ami még neki is túl sok lett volna.

A férfiaknál nem sok hiányzott hozzá, hogy rossz szájízzel záruljon a délelőtt. Bár 50 méter pillangón Cseh László (23.18) alig egy tizedmásodperccel maradt el saját országos csúcsától, de így is csak a huszadik legjobb időt úszta, míg Gyárfás Bence (23.40) a 29., Takács Krisztián (24.00) a 41., Biczó Bence (25.32) pedig az 50. helyen végzett, így egyikük sem jutott tovább.

Legalábbis ezt hitte mindenki, amíg ki nem derült, hogy az ellenfelek visszalépése miatt Cseh mégis ott lehet az elődöntőben, ahogy a 100 gyorson 47.72-es egyéni csúccsal 19. helyen végző Németh Nándor is.

A Nemzeti Sport szerint Plagányi Zsolt, Németh Nándor edzője örömében elég viccesen reagált a jó hírre, Sós Csaba kezét látva a dologban:

„A szövetségi kapitányunk mindent elintéz. Nem tudom, mit adott be a külföldieknek, de megoldotta, hogy úszhassanak az embereink.”

Cseh László az ölébe hullott továbbjutástól függetlenül elégedett volt idejével, amit bíztató jelnek tartott a 200 pillangó előtt.

100 gyorson természetesen nemcsak Németh képviseli majd Magyarországot, hanem Kozma Dominik is, aki "alanyi jogon" a 15. legjobb idővel (47.51) került az elődöntőbe,

A délelőtt úszók közül még Földházi Dávid jutott elődöntőbe 100 méter vegyesen, a 10. legjobb idővel (53.12)