Két magyar bronz jutott szombatra az Úszó Európa-kupán

2019.01.26. 20:27

A pénteki nyitónapon nyújtottakhoz ugyan nem értek fel a magyar úszók szombaton, de így is van minek örülni, ugyanis Hosszú Katinka 100 pillangón, Verrasztó Dávid pedig 800 gyorson nyert bronzérmet a LEN Európa Kupa-sorozatának luxemburgi első állomásán – írja az MTI.

A második versenynapon a háromszoros olimpiai bajnok Hosszú, a 100 méter pillangó döntőjében végzett bronzérmesként (59.15 mp), a negyedik helyen pedig Szilágyi Liliána (59.35) csapott célba.

Hosszú egyébként pénteken 400 méteres vegyesen nyert aranyérmet, Szilágyi pedig 200 méter pillangón győzött a nyitónapon.

A szombati finálék közül Hosszú még kettőben volt érdekelt:

• 200 méter mellen negyedik (2:31.64 p),
  • 50 méter háton pedig hatodik lett (28.96).

Ugyancsak hatodikként zárt 200 méter gyorson Verrasztó Evelyn (2:03.01), a férfiaknál viszont szintén összejött egy bronzérem, Verrasztó Dávid ugyanis pénteki, 400 méter vegyesen aratott győzelme után harmadik lett 800 méteres gyorsúszásban (8:14.54).