Női vízilabda: bajnok a Honvéd

2008.05.31. 13:55

Megvédte bajnoki címét a Honvéd női vízilabdacsapata, miután a rájátszásos döntő ötödik mérkőzésén hazai pályán 9-8-ra legyőzte az OSC-t. A párharc végeredménye: 3-2 a Honvéd javára.
OSC-góllal indult a mérkőzés, de nem csak először, hanem utoljára is ekkor vezetett a meccsen a kupagyőztes vendég együttes. Az első negyed végére a címvédő hazaiak 3-1-re fordítottak. Az OSC nem roppant össze, kiegyenlített, de a vendéglátók nem engedték fordítani riválisukat, ellenfelük góljaira mindig volt válaszuk, így rendre egy góllal vezettek.
Utoljára 6-6-nál, a negyedik negyed elején volt döntetlen az állás, ezt követően aztán 8-6-ra, majd 9-7-re is meglépett Györe Lajos csapata. Bár a 4 gólig jutó spanyol válogatott Anna Pardo irányításával mindent megtett a vendég gárda, egy góllal nyert a Honvéd, és szerezte meg ezzel sorozatban harmadik bajnoki címét. Győzelme értékét pedig növeli, hogy a három győzelemig tartó párharc első két mérkőzése után 0-2-es hátrányba került.