2 góllal kapott ki a LEN kupában a Szeged

2009.04.08. 20:48

A férfi vízilabda LEN Kupa döntőjében a Szeged idegenben két góllal elveszítette a Panioniosz elleni, szerda esti első mérkőzést, amelyet a görög fővárosban rendeztek. A görögök kezdtek jobban, megszerezték a vezetést, majd hol egy-, hol kéttalálatnyival vezettek a félidőig. A lelket a vendégcsapatban ekkortájt egyedül Varga Tamás tartotta: a kétszeres olimpiai bajnok mesterhármasával alakult 5-3-ra az állás a nagyszünetre. Ugyanő volt eredményes a harmadik negyedben is, de a záró nyolc percben szerencsére csatlakozott hozzá Weszelovszky László, aki 7-4-nél szépített, majd 2 (!) másodperccel a vége előtt pompás ejtéssel alakította 8-6-ra, s tette mondhatni reményteljes vereséggé az athéni összecsapást. A visszavágót két hét múlva játsszák Szegeden.

Eredmény, LEN Kupa, döntő, 1. mérkőzés: Panioniosz (görög) - Szeged-Beton VE 8-6 (2-1, 3-2, 1-1, 2-2) a magyar góldobók: Varga T. 4, Weszelovszky 2