Elődöntős a férfi vízilabda-válogatott Siracusában

2010.07.23. 22:03

Csoportgyőztesként bejutott az elődöntőbe az olimpiai bajnok magyar férfi vízilabda-válogatott, miután 11-8-ra nyert a házigazda olasz együttes ellen a nemzetközi felkészülési torna pénteki, harmadik fordulójában. Kemény Dénes alakulata a szombati elődöntőben a német csapattal találkozik.

A találkozót a szervezők döntése alapján nem a központi helyen, Siracusában, hanem az onnan 60 km-re fekvő Acireale városában rendezték. Remekül kezdtek a vendégek, és 5-1-re elhúztak, különösen Hosnyánszky játszott ebben a szakaszban káprázatosan. A folytatásban sem akadozott a gépezett, és a második negyedet 2-0-ra nyerte meg Kemény Dénes szövetségi kapitány alakulata.

A harmadik negyed Varga Dénes szép góljával indult, majd egy rövid hullámvölgy után megint hengerelt a magyar válogatott. A záró játékrészben viszont feltámadtak az olaszok, sorozatban négyszer voltak eredményesek, ám Szivós találata lélektanilag fontos pillanatban esik. Feugo találatával 11-8 lett az állás, és több gól már nem született.

Mivel az eddig pont nélküli oroszok legyőzték a magyarokat verő görögöket, így a Kemény-csapat lett a csoportgyőztes.

„Három negyeden át nagyon jól játszottunk, de a végét elrontottuk. Fokozatosan fáradtunk, a vége felé három játékosunk is kipontozódott. Nagyon kellemetlen volt 30-32 fokos vízben játszani, a szünetben zuhanyozni kellett. Az első naphoz képest a másodikon jobban, most pedig még jobban játszottunk” - mondta az MTI-nek Kemény Dénes.

3. forduló, B csoport: Magyarország-Olaszország 11-8 (5-2, 2-0, 3-1, 1-5)

A magyarok gólszerzői: Hosnyánszky 4, Szivós, Varga Dénes 3-3, Madaras 1

A nap többi mérkőzésén:

Oroszország-Görögország 9-8. A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Olaszország 6, 3. Oroszország 3, 4. Görögország 3

A csoport: Kazahsztán-Kanada 10-9, Egyesült Államok-Németország 9-9. A csoport végeredménye: 1. Egyesült Államok 7 pont (33-20), 2. Németország 7 (33-27), 3. Kazahsztán 3, 4. Kanada 0

A szombati elődöntőben: Magyarország-Németország 19:00, Olaszország-Egyesült Államok 20:30

Az 5-8. helyért: Kanada-Oroszország 16:00, Kazahsztán-Görögország 17:30.