Magyar női pólóválogatott kikapott a spanyoloktól

2010.09.02. 20:49

Petrovics Mátyás együttese - amely a nyitófordulóban legyőzte az olimpiai bajnok hollandokat - az első két negyedben még tartotta magát, ám ezt követően kissé elfáradt, így a spanyolok nyerték az összecsapást. A magyarok szombaton a németekkel találkoznak.

Spanyolország-Magyarország 13-10 (3-3, 3-2, 5-2, 2-3)

A magyar góldobók: Drávucz, Kisteleki D. 3-3, Takács 2, Valkai, Keszthelyi  1-1

A 2008-as Eb második helyezettje ellen szállt vízbe csütörtök este a két évvel ezelőtti kontinensviadalon bronzérmes magyar csapat, amely jól kezdett a zágrábi összecsapáson: a csapatkapitány Drávucz Rita révén megszerezte a vezetést (1-0). Az ibériaiak egyenlítettek (1-1), és sokáig ugyanez maradt a forgatókönyv: magyar gólra spanyol gól jött, vagyis Kisteleki Dóra (2-1), aztán Drávucz (3-2), majd – már a második negyedben – Valkai Ágnes (4-3) találatát követően érkezett menetrendszerűen a válasz az ellenfél részéről.

A rivális a második játékrészben nemcsak egalizált, hanem 4-4-nél át is vette a vezetést. A változatosság kedvéért Takács Orsolya következett (5-5), de a nagyszünetre spanyol előnynél vonulhattak el a csapatok (5-6).

A harmadik nyolc percben Keszthelyi Rita ejtésből egyenlített (6-6), majd ugyanezt tette Takács is (7-7), utána viszont négyszer (!) egymás után a spanyolok voltak eredményesek, így alaposan elhúztak Petrovics Mátyás alakulatától (7-11).

A második találatát jegyző Kisteleki jóvoltából magyar góllal indult a zárónegyed (8-11), utána viszont a dinamikusabb spanyolok növelték megint négyre a különbséget (8-12). Elúszott a meccs, a két triplázó, Drávucz (9-12) és Kisteleki (10-13) még bevette a dél-európaiak kapuját, de érdemben ez már mit sem ért.

A magyarok a befejező csoportkörben, szombaton 15 órakor a két vereséggel álló németekkel találkoznak, s nyerni kell, mert körbeverés esetén – ha a hollandok kellőképpen elpáholják a spanyolokat – Drávuczék akár még csoportelsők is lehetnek. De éppúgy harmadikok is.

"Ma rengeteg egyéni hibát követtünk el, legfeljebb egy vagy két játékosom vízilabdázott jól. Hogy miért? Nem tudom a magyarázatát. A következő mérkőzésünkre javulnunk kell támadásban és védekezésben egyaránt."

B csoport: Hollandia-Németország 17-10 (5-1, 6-6, 2-2, 4-1)

Az állás: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Hollandia 3 (25-19), 3. MAGYARORSZÁG 3 (19-21), 4. Németország 0

A csoport: Görögország-Oroszország 7-7 (1-2, 3-4, 2-0, 1-1), Olaszország-Horvátország 22-3 (6-0, 5-1, 7-0, 4-2)

Az állás: 1. Oroszország 4 pont (35-10), 2. Görögország 4 (14-12), 3. Olaszország 3, 4. Horvátország 0