Kényelmesen is 11-gyel vertük a kazahokat

2011.07.20. 15:00

Kiss Gergő a vízilabda-válogatott honlapján arról beszélt Montenegró 11-10-es legyőzése után, hogy Kazahsztán ellen nem a gólarány javítása és a lőtt gólok fontosak elsősorban, hanem a védekezés. Negyedenként egy kapott góllal elégedett lett volna a háromszoros olimpiai bajnok balkezes játékos. Majdnem igaza lett, az online itt megnézhető.

Biros Péter csapatkapitány arra figyelmeztetett, nem szabad belealudni a győztes meccsbe, ezért fel fogja rázni a többieket.

Mivel az első percben rögtön büntetőt hibázott az egri klasszis, mintha ő sem tudott volna annyira jól ráhangolódni erre a találkozóra. Utána viszont lőtt egy nagy gólt, és Gubarjev még egyenlített az első negyedben, de Kiss Gergő és Madaras azonnal megnyugtatóvá tette az előnyt. Varga Dénes pedig büntetőből alakította ki az első negyed eredményét. (4-1)

A második negyedben Madaras szélső gólját Hosnyánszky duplája követte, Szivós a félidőre 8-1-re módosította az állást.

A harmadik negyedben beállt Szécsi a kapuba, Kemény Dénes egyébként is figyelt arra, hogy valamennyi játékos lehetőséghez jusson.

Ez a periódus volt a legszorosabb, mert Zsiljajev két gólt is lőtt, a zárónegyedre így 11-3-mal fordultunk.

Varga Dénes félpályás góljával kezdődött az utolsó negyed, 14-4-nél – Madaras használt ki egy emberelőnyt - volt először a két csapat közt tíz gól. Magyar szempontból Biros keretbe foglalta a meccset, ő lőtte a két utolsó magyar gólt, miután lehagyta védőit, és szemben a kapussal nem hibázhatott.

A vége 16-5 lett, a kazahok lőttek még egyet hét másodperccel a vége előtt.

Eredmények

A csoport, 2. forduló:
Magyarország-Kazahsztán 16-5 (4-1, 4-0, 3-2, 5-2)
a magyar góldobók: Varga Dénes, Hosnyánszky, Madaras, Biros 3-3, Kiss G., Szivós, Hárai, Varga Dániel 1-1

Montenegró-Spanyolország 9-7 (3-1, 2-1, 1-2, 3-3)
A csoport állása: 1. Magyarország 4 pont, 2. Spanyolország 2 (25-14), 3. Montenegró 2 (19-18), 4. Kazahsztán 0

B csoport:
Ausztrália-Kína 12-7 (1-2, 1-2, 3-2, 7-1)
Szerbia-Románia 12-5 (3-1, 3-1, 3-1, 3-2)
A csoport állása: Szerbia 4 pont (29-10), 2. Ausztrália 4 (21-15), 3. Románia 0 (13-21), 4. Kína 0 (12-29)

C csoport:
Horvátország-Kanada 11-4 (3-1, 3-3, 3-0, 2-0)
Japán-Brazília 13-11 (2-4, 4-2, 3-1, 4-4)
A csoport állása: 1. Horvátország 4 pont, 2. Kanada 2 (15-16), 3. Japán 2 (18-22), 4. Brazília 0

D csoport:
Olaszország-Egyesült Államok 8-5 (2-1, 2-1, 3-1, 1-2)
Németország - Dél-afrikai Köztársaság 16-8 (3-2, 4-2, 4-1, 5-3)
A csoport állása: 1. Olaszország 4 pont (25-6), 2. Németország 4 (25-15), 3. Egyesült Államok 0 (12-17), 4. Dél-afrikai Köztársaság 0 (9-33)

A csoportelsők azonnal a negyeddöntőbe jutnak, a csoportmásodikok a harmadikokkal játszanak a nyolc közé kerülésért.