Cseh nem döntős, Biczó az 200 m pillangón

2011.07.26. 14:18 Módosítva: 2011.07.26. 14:18

A 200 méteres pillangóúszás hajnali előfutamai után érezni lehetett, ebben a számban nagyon meg kell szenvednie a vegyes számokra készülő Cseh Lászlónak a döntőbe kerülésért, hiszen úgy lett nyolcadik - 150-ig vezetve -, hogy Michael Phelps és a kínai Peng is mögötte voltak.

Cseht az első elődöntőbe sorsolták, amelyiket Csen nyert meg a brazil Kaio és az amerikai Clary előtt, de messze nem volt olyan tempó, mint a másodikban. (Kaio sem került a legjobb nyolc közé.)

Ide kapott besorolást a 18 éves ifjúsági olimpiai Biczó Bence is, aki délelőtt a harmadik legjobb idővel (1:55,71) jutott tovább.

A délelőtt lazító Phelps a hetes pályára kényszerült, a pécsi versenyző életében először megmérkőzhetett vele.

Futamában ugyan csak ötödik lett a tehetséges magyar, de összesítésben így is a hatodik legjobb idő az övé, ennek megfelelően szerdán is megmérkőzhet az amerikaival.

Nemcsak vele persze – Phelps látványosan javult, de szükség is volt rá -, mert a Macuda és az osztrák Jukic is hatalmas időt ment, nem beszélve a két kínairól.

Biczó életében először úszott egy nap kétszer ilyen szintű mezőnyben, a helytállása figyelemre méltó, hiszen az elődöntőre reggeli idejét 36 századdal megjavította. 1:55,35-tel ért célba végül. Ha képes 1:55 alá kerülni, élete első világversenyén az érmekért is csatázhat.

„A délelőtti verseny rosszul esett, ez nem, sőt úgy érzem, még maradt is bennem a holnapi döntőre, de lehettem volna bátrabb is. A célom az volt, hogy minél közelebb ússzak egyéni csúcsomhoz, az 1:54.79-hez, a döntőben is erre törekszem" - összegzett Biczó Bence.

Cseh majd egy másodpercet kapott Biczótól, így lett tizenkettedik. Mutina Ágnes 9. lett 200 gyorson, lemaradt tehát a döntőről. Fél másodperc hiányzott neki.

„A délelőtti túlvállalás után volt bennem félelem, a második ötvenem emiatt aztán gyenge volt, a folytatásban meg már nem tudtam javítani. Lehet, hogy nem kell erőltetnem a 200-at, mert nem állt össze a mozgásom” - nyilatkozta Cseh László.

A magyar származású amerikai olimpiai bajnok Rebecca Soni simán nyert 100 mellen.