Magyar győzelem a vízilabda-világligában

2013.02.01. 20:30

Negyedik mérkőzését is győzelemmel zárta a férfi vízilabda-válogatott a Világligában: az új szövetségi kapitány, Benedek Tibor irányította nemzeti csapat a románok legjobbjait verte egy góllal selejtezőcsoportjában a pénteki, debreceni összecsapáson.

A románokat Nagyváradon, ősszel, vendégként 12-9-re múlta felül a magyar együttes. Negyedik Vl-fellépése után továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezet a csoportban.

Eredmény, Világliga, csoportmérkőzés:

Magyarország-Románia 9-8 (2-2, 2-3, 3-1, 2-2)
---------------------------------------------
a magyar góldobók: Varga Dániel 3, Decker Á. 2, Kis G., Bátori, Szivós, Török 1-1
A Benedek-legénység Vl-mérkőzés keretében legközelebb március 27-én száll medencébe, Bariban, az olaszok ellen.
A C csoport állása: 1. Magyarország 12 pont/4 mérkőzés, 2. Olaszország 6/3, 3. Románia 2/4, 4. Oroszország 1/3