Szeged harmadszor kupagyőztes

2013.11.17. 18:18

A tavalyi döntőhöz hasonlóan a Szeged ismét a Szolnokot győzte le, így harmadszor nyerte meg a férfi vízilabda Magyar Kupát.

A szombaton felavatott szolnoki Vízilabda Arénában ezer néző előtt kezdődött a döntő. A Szeged 2011-ben és 2012-ben lett első, míg a házigazdák 1966-ban és 1968-ban és 1986-ban nyertek. Egy éve a Szeged 9-8-ra verték a Szolnokot hosszabbításban.

A Szeged 4-0-ra, majd 6-1-re vezetett, az olimpiai bajnok, Nagy Viktor remekül védett, elől pedig az Európa-bajnok Kiss Csaba és a világbajnok Szivós Márton jeleskedett elsősorban. Az első félidő végén 7-2 volt a Szeged javára.

A harmadik negyedben sem sikerült zárkóznia a Szolnaknak, 8-2, majd 8-3 lett, így fordultak a csapatok az utolsó játékrészre. Bár a Szolnok megnyerte ezt, de sokkal közelebb nem került a Szegedhez.

A-HÍD Szeged VE - Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP VSC 9-5 (5-1, 2-1, 1-1, 1-2)

A góldobók: Kiss Cs., Szivós 3-3, Juhász, Kunac, Molnár 1-1, illetve Vámos 2, Mitrovic, Hosnyánszky, Török 1-1