18 góllal kezdte a vízilabda-válogatott a világliga szuperdöntőjét

2015.06.23. 19:35

Biztos győzelemmel kezdte meg szereplését a világliga nyolccsapatos szuperdöntőjében a magyar férfi vízilabda-válogatott: 10 góllal verte Kínát az olaszországi Bergamóban. A torna első helye riói olimpiai részvételt ér.

Salamon Ferenc kezdte a gólsorozatot megúszásból, majd Hárai Balázs következett centerből (2-0), egy kínai találat után pedig Hosnyánszky Norbert volt eredményes (3-1).

3-2 után Varga Dénes, majd Erdélyi Balázs célzott pontosan (5-2). A nagyszünet előtt megszületett a harmadik kínai gól is, amire előbb ismét Erdélyi, majd pedig Vámos Márton és Gór-Nagy Miklós válaszolt.  A félidőre a mieinknél másodikként duplázó ifjabbik Varga révén vonulhatott el hatgólos előnnyel (9-3) a magyar csapat, olvasható az MTI tudósításában.

A harmadik negyedben Madaras Norbert talált be, (10-3), majd 10-6-ra feljöttek a kínaiak. Hosnyánszky dobott gólt (11-6), majd még egyet, miután a kínaiak 11-8-ra felzárkóztak (12-8).

Az utolsó negyedben Vámos alakította 13-8-ra az állást, majd Madaras következett (14-8). A tizenötödik magyar gólt Hárai szerezte látványosan elhajolva, utána Varga Dénes módosított 16-8-ra. A hajrában sem lazított a magyar válogatott: előbb Salamon talált be, zárásképpen pedig Vámos kapásgóllal alakította ki a 18-8-as végeredményt.

A világbajnoki címvédő magyar csapat szerdán a horvátokkal játszik.

Eredmény, csoportkör, 1. forduló:

A csoport:

Magyarország-Kína 18-8 (4-2, 5-1, 3-5, 6-0)

-------------------------------------------

a magyar góldobók: Hosnyánszky, Varga Dénes, Vámos 3-3, Erdélyi, Madaras, Hárai, Salamon 2-2, Gór-Nagy 1