Szerbia lett a vízilabda-Európa-bajnok

2016.01.23. 19:17

A szerb férfi vízilabda-válogatott megvédte Európa-bajnoki címét, a belgrádi döntőben 10-8-ra legyőzte a montenegrói csapatot.

A szerbek Eindhoven (2012) és Budapest (2014) után sorozatban harmadszor lettek Európa-bajnokok, összességében a hetedik aranyérmüket gyűjtötték be, írja az MTI.

Szerbia-Montenegró 10-8 (1-3, 2-1, 3-2, 4-2)

Belgrád, Kombank Aréna, 16 ezer néző, v.: Margeta (szlovén), Sztavridisz (görög)

gólszerzők: Prlainovic, Aleksic, Cuk 2-2, Mandic, Filipovic, Pijetlovic, Jaksic 1-1, illetve Dar. Brguljan, Radovic, N. Janovic 2-2, Ivovic, Vukcevic 1-1

Elképesztő hangulatban, telt ház, 16 ezer néző előtt ugrottak vízbe a csapatok, a montenegróiak azonban egy picit sem zavarodtak meg, és nagy meglepetésre pillanatok alatt kétgólos vezetésre tettek szert. A montenegróiak hozták a saját, kemény védekezésen alapuló játékstílusukat, ezzel a szerbeknek is meggyűlt a bajuk. A nagyszünetben egygólos hátrányban volt a hazai csapat.

Megmaradt a montenegróiak magabiztossága, a zárónegyedre 6-6-os döntetlennel mentek.

A negyedik negyed elején egy meg nem adott montenegrói gól után megszerezte a vezetést a szerb válogatott az Eger klasszisának, Milos Csuknak köszönhetően, majd Dusko Pijetlovics megduplázta az előnyt. A hazaiak egy jó védekezés után az ellentámadásból emberelőnybe kerültek, Nikola Jakszics pedig már háromgólosra növelte a különbséget. A montenegróiak nem adták fel, és másfél perc alatt két gólt szerezve felzárkóztak (9-8). A párharcot végül a szerb kapus döntötte el, tökéletes ütemben szerzett labdát, a megúszásból pedig a Szolnokon légióskodó Milan Alekszics zúdított a hálóba (10-8).