Nagyon elverték a férfi vízilabda-válogatottat

2017.02.11. 23:04 Módosítva: 2017.02.11. 23:08

Azok után, hogy a férfiválogatott élére kinevezett Märcz Tamás bemutatkozásán Magyarország 20-5-re elverte Szlovákiát, kisebbfajta sokkal ért fel a folytatás.

A 11. Volvo Kupa második körében a Rióban 4. helyen, azaz eggyel a magyarok előtt végző montenegrói válogatott volt az ellenfél. Különösen a harmadik negyed közepéig mutatott játék volt sokkoló, az olimpia után megfiatalított magyar válogatott 19 percig képtelen volt gólt szerezni, miközben ellenfele hetet is berámolt.

7-0 állt az eredményjelzőn, amikor a 19. percben(!) Decker Ádám végre betalált. De az is egy beszédes szám, hogy csak a nyolcadik próbálkozásra sikerült gólt lőni emberelőnyből.

A válogatott dicséretére legyen mondva, a teljes összeomlás helyett végül valamelyest faragni tudott a különbségen. A magyar csapat a hátralévő időben 4 gólt szerzett, ezeken Erdélyi Balázs és Decker Ádám osztozott meg testvériesen.

Märcz Tamás szövetségi kapitány az MTI beszámolója alapján úgy összegzett az M4 csatornának, hogy az elején az ellenfélnek minden összejött, a magyaroknál viszont hiányzott néhány támaszték, akit kivett erre a napra a csapatból.

"Elég mélyről kezdtünk, nagy pofonnak indult, a meccs közepe táján felébredtünk, de annyira új ez a csapat, hogy még hosszú az út, amit be kell járnunk, hogy sokkal jobbak legyünk".

Magyarország-Montenegró 4-9 (0-3, 0-3, 2-1, 2-2)

magyar góldobók: Erdélyi, Decker Á. 2-2

A szombati másik mérkőzésen: Horvátország-Szlovákia 17-3 (3-2, 5-0, 4-1, 4-1)