Így például a Ausztriában látszólag a Benutzer-Daten@chello.at címről kaphat levelet a szélessávú szolgáltatás használója. Az irományban bizonyos R. Peters jogi lépésekkel fenyeget, ha a felhasználó az állítólag nemrégiben kiválasztott új tarifája díjkülönbözetét nem fizeti meg.
Senki sem érti
A vírus szerzői arra számítanak, hogy mindenki értetlenül olvassa a valódinak tűnő figyelmeztető levelet, hiszen természetesen nem tud semmiféle tartozásról. A felhasználó dühében össze-vissza kattingat majd, különösen hogy további információkat R. Peters szerint a (fertőzött) csatolt fájlból lehet kinyerni.
A Der Standard megkeresésére az osztrák chello azt javasolta a felhasználóknak, hogy sürgősen frissítsék az antivírus alkalmazásokat, és kerüljék az ismeretlen csatolt fájlok megnyitását.
Szolgáltató szerint változik
Az átejtő email szövege a megcélzott címnek megfelelően változik. A tapasztalatok szerint angol és német nyelvű szövegekkel kopogtat a Sober.G. Ha a számítógépet sikerül megfertőznie, a vírus újabb kódot tölt le magának az internetről, és a beépített levelezőszervere segítségével szétküldi magát a felhasználó címjegyzékében szereplő címekre.
Jelenleg Ausztriában a féregvírus viharos felfutása tapasztalható. Az Ikarus Software vírusvédelmi cég szakértője, Joe Pichlmayr szerint hétfő óta 60 ezer Sober.G-vel fertőzött emailt regisztráltak.
A Sober család új tagja meglepte a Sasser-járványt éppen kiheverő felhasználókat, kommentálta a helyzetet Gernot Hacker, a brit Sophos antivírus cég műszaki igazgatója.