Máris áttervezik a Colort
A Color csak az egy helyen tartózkodó felhasználókat köti össze, szemben a korábbi hasonló képmegosztókkal, amelyeknél baráti listákat kell létrehozni, és csak az ismerősök látják egymás képeit.
Az iPhone-ra és Androidra kiadott közösségépítő programban egyáltalán nincsenek baráti listák, nem lehet senkit követni. Minden megosztott fénykép azonnal nyilvánossá válik, és egy algoritmus számolja ki, hogy kik az ismerősök. Akik elég sokat lógnak együtt ugyanabban a kocsmában, szaunában vagy pártszékházban, valószínűleg találkoztak már egymással.
Sajnos pont ez az új alapelv bukott meg az első napon. Hiába lehet a Colorral sok idegen felhasználót megismerni, az emberek magányosnak érzik magukat a meglévő barátaik nélkül, ha pont nekik nem küldhetnek fotókat.
Bár a felhasználói igényeket nem találták el pontosan, a hírverést nagyon profin kivitelezték. Az alkalmazás Magyarországon máris megszerezte az első helyet az App Store közösségi szoftverei között, és kilencedik az összes ingyenes szoftver listáján. Már ez is sokat segíthet a Coloron: hamar megtelik képekkel, ha sokan elkezdik használni.
Az is lehet, hogy elcsendesülnek a felhasználók, és ráéreznek a Color új lehetőségeire. Könnyen híressé válhat, aki a város szinte minden sarkán jó fotókat készít és értelmes gondolatokat oszt meg. Egy meccsen is érdekes lehet megnézni a gólt mások szemszögéből.
A Color fejlesztői azzal próbálnak javítani a helyzeten, hogy dinamikusan méretezik a felhasználó környezetének tekintett területet. A szoftver a semmi közepén nagyobb távolságban keres más felhasználókat, mint a sűrűn lakott városokban, ahol nagyobb eséllyel kerül a közelünkbe még egy júzer. A Color most 45 méteres körzetet vizsgál, de az új rendszerben fél kilométerre is nőhet a távolság, amikor egy kis faluban járunk.
Rovataink a Facebookon