Belső óránk dönt a halálunk idejéről

2016.09.29. 09:12

Tudományos bizonyítékot találtak arra, hogy néhány ember fiatalabban hal meg, mint a többiek, és ez független attól, hogy milyen életmódot folytatnak. A belső biológiai kor, ami eltér a tényleges életkortól, összefügg a korai halállal – derül ki a UCLA-n dolgozó Steve Horvath tanulmányából.

Az emberiség leggyorsabban öregedő 5 százalékánál 50 százalékkal magasabb a halálozás veszélye bármely életkorban.

Az öregedéshez kapcsolódó biológiai változások valószínűleg megfordíthatók, ami felveti annak a lehetőségét, hogy jövőbeni kezelésekkel képesek legyünk lassítani az öregedés folyamatát, és meghosszabbítsuk az emberek életkorát.

Steve Horvath öregedési órája apróbb kémiai változások mérésén alapul. Metilvegyületeket vizsgálnak, amelyek a genomra kapcsolódnak rá, és le onnan,  a dns kódjának megváltoztatása nélkül. A kutatócsoport korábban megállapította, hogy a genom 353 részén a metilszint mintázata összefügg a korunkkal. Ezek a mintázatok a teljes emberi populációra érvényesek. Legfrissebb tanulmányuk pedig azt mutatta ki, 13 ezer ember vérének elemzésével, hogy néhányan gyorsabban korosodnak, mint mások.

A tudósok azt is megállapították, hogy még mindig a dohányzás, a vérnyomás és a testsúly mondta el a legtöbbet a várhatóan élethosszról azon 2700 résztvevőnél, akik a kutatómunka kezdete óta életüket vesztették, de a biológiai öregedési tempónak is jelentős szerepe van.

   

Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport