
Ez volt az NB I-es aranycsata közvetítése az Indexen!
Köszönjük, hogy velünk tartottak! Az NB I 2024–2025-ös kiírásának ezzel azonban még nincs vége, vasárnap a Nyíregyháza és a Zalaegerszeg csatája zárja a szezont.
A Győr–FTC, és a Puskás–DVTK meccs összefoglalója itt olvasható!
A Puskás 4–3-ra nyert, az FTC 2–1-re, így maradt a három pont a két rivális között.
Az FTC 69-cel zárt a tabella élén. A Puskás 66-tal lett második és készülhet a Konferencialiga selejtezőjére majd júliusban.
Itt a vége a versenyfutásnak! Hiába a Puskás fordítása, a Ferencváros elvégezte a házit, nemhogy pontot szerzett, 2–1-re nyert is Győrben, így pedig behúzta a 2024–2025-ös szezon aranyérmét. Sorozatban a hetedik kiírásban bajnok, összességében pedig 36. alkalommal az NB I trónján a fővárosi gárda!
A ráadás utolsó előtti percében jó eséllyel a győzelmet jelentő gólt is megszerzi a Puskás. Egy hosszú labda hullik a miskolci védelmi vonal mögé, Plsek le utdja venni, majd egy pattanás után ballal a kimozduló kapus felett a hálóba emel, 4–3! Szép gól, három pontot is ér, de bajnoki címet nem, mert...
Felcsúton meg négy. Minimum.
Egál Felcsúton. Levi húzta meg a jobb szélen, a ceneterzésre a második hullámban Plsek érkezett, aki átvétel nélkül, jobbal a léc alá perdítette a labdát. A vereséget úgy tűnik, elkerüli a Puskás Akadémia, de az aranyhoz ez így kevés.
Maceiras helyére jött a 85. percben
Szalainak vágott oda karral egy légipárharc közben. Teljesen felesleges. Jogos sárga.
A 88. percben járunk az ETO–FTC-mérkőzésen.
Nem érződik, hogy a vendégek csak tíz emberrel játszanak. A piros-fehérek harmadik gólja után az egyik Puskás Akadémia-szurkoló ezt hangosan számon is kérte a játékosoktól:
Emberelőnyben játszunk az megvan?
– kérdezte már-már beletörődéssel a hangjában.
85. perc: Kehinde és Zachariassen áll be, Maiga és Joseph jött le.
Közben Dibuszt kell ápolni.
Ennyit az izgalmakról! Pillanatokkal a Győr után a Diósgyőr is gólt szerez, ezzel 3–2-vezet az emberhátrányban futballozó miskolci együttes a Puskás otthonában. A gólszerző a három perce beállt Skribek. Mellette még Jurek helyére Sáreczki szállt be a hajrára.
Szépít az ETO. Jött egy szöglet jobbról, Ouro beadását pedig Krpics tudta megcsúsztatni a röviden. DIbusz hiába vetődött és ért bele, védeni nem tudta, 1–2. Lesz mégis izgalom a végén?
78. perc: Mezőnyfölényben a Győr, de ennek ellenére sem érezni az átütő erőt a házigazdában. Az FTC labda nélkül is kontrollálja a játékot annyira, hogy ne kelljen igazán izguljon az aranyért.
Az angol bajnoki cím után magyart is nyer majd Keita: ezt azonban nem 90 a pályán töltött perccel ünnepli. Helyén Abu Fani.
Egyenlít a PAFC! Levi kapott jó labdát a 16-os jobb oldalánál a rövidre sikerült miskolci felszabadítás után, és látványos gólt tekert belőle a hosszú felsőbe (2–2).
Nincs meg a tűz a győriekben érzésre ahhoz, hogy pontot raboljanak egyáltalán az FTC-től. Felcsúton a DVTK ugyan beszorult az elmúlt percekben, egyelőre állja a sarat. Pontosabban a Puskás nem találja a kaput, mindegy honnan jön a lövés, fejes, bármiféle próbálkozás. Még 20 perc van hátra.
66. perc: Varga Barnabás váltotta Pesicset az utolsó 25 percre.
65. perc: Marku, Herczeg M., Njie be, Bíró, Anton, Gavrics le.
64. perc: Acolatsét Vancas váltja a miskolciaknál.
Már az egyenlítés után elhalt minden biztató a felcsúti szurkolók torkából, de Gera gólja után ez még hatványozottan igaz lett. A hazai nézők azért bőszen fogyasztják a szotyolát, míg a vendégek büszkén éltetik a miskolci csapatot.
Teltházról egyébként egyáltalán nem beszélhetünk, ami jól mutatja mekkora bravúr kellett volna ahhoz, hogy a bajnoki cím a Puskás Akadémiához kerüljön.
60. perc: Acolatse az alapvonalról adott vissza, Klimovics pedig középen, teljesen tisztán érkezve, nyolc méterről fölé bombázott.
59. perc: Colley, Soisalo és Harutjunan le, Fameyeh, Plsek és Nissila jön be.
Ramíreznek rúgott oda.
57. perc: Duarte jobbos lövése ment 18 méterről a bal felső sarok fölé! A lövés az egyik labdaszedő fiút találta végül el. Duarte kiment hozzá, picit vigasztalni. Szegény srácot a bajnoki arany sem fogja ma este megvigasztalni. Duarte emberi gesztusáért azonban jár a pacsi.
Lefőtt a felcsúti kávé? Kettővel vezet a Ferencváros! Pesics a kapuvonaltól tette vissza laposan a labdát az ötös jobb csücskénél érkező Keitának, Petrás a közeli lövést nagy bravúrral még védeni tudta, Joseph elé került azonban, aki 6 méterről, középről már a léc alá vágta! 0–2
Ez volt a francia támadó negyedik gólja az NB I-ben.
Ez micsoda fordulat! Vezet Felcsúton az emberhátrányban futballozó DVTK! Jurek végezhetett el szabadrúgást a kaputól 27-28 méterre, a beívelésbe Gera tud belecsúsztatni a pálya tengelyétől jobbra, a kaputól 8-9 méterre érkezve, és továbbítja így a bal felsőbe. Pécsi esélytelen volt. 1–2!
48. perc: Épp az imént beállt Ouro akciózik a jobb oldalon, 8 méterről eleresztett lapos lövését azonban biztos kézzel fogja meg a rövid alsónál Dibusz.
46. perc: Bánáti le, Ouro be!
A Győr–FTC meccsen indult útjára picit hamarabb a labda. Fél perccel később Felcsúton is elkezdték a második félidőt!