Szinte nincs olyan család, baráti társaság, ahol ne lenne legalább egyvalaki, aki valamilyen mentális betegséggel, idegrendszeri zavarral vagy függőséggel küzd. Ez a kötet húsz megrázó igaz történetet tár fel.
MEGVESZEMAnti-Molnár egészségpolitika következik
További Belföld cikkek
- Az Építési és Közlekedési Minisztérium feljelentést tett a műemlékvédelemről kitálaló főtanácsos miatt
- Számos munkavállalójától válhat meg az ELTE kancelláriája karácsonyig
- Abroncs nélkül száguldoztak Nógrád vármegyében a jogosítvánnyal nem rendelkező részeg sofőrök
- Vitályos Eszter Magyar Péternek: Te magad vagy az erőszak, elég rád nézni
- Sulyok Tamás lecserélte a Sándor-palota főigazgatóját
A hazai egészségügy átalakításáról szóló, tavaly ismertetett vitairat legkorábban március végén kerülhet a kormány elé. A Fidesz-KDNP három napos, siófoki zárt frakcióülésén információink szerint abban egyetértés volt, hogy az egészségügyi rendszert átszabó jogszabályok az alkotmányozás után, várhatóan májusban kerülnek az országgyűlés elé.
Az elképzelések szerint 2012-től az országban kilenc egészségügyi nagytérséget alakítanak ki. Ezeken belül részletesen szabályozzák a feladatok megosztását és a betegek útját a háziorvosoktól, a térségi járóbetegellátó intézményeken, a városi, megyei kórházakon át a nagytérségi központokig és országos intézetekig.
Szócska Miklós egészségügyi államtitkáraz Index kérdésére megerősítette: Siófokon részletesen beszámolt a képviselőknek a Semmelweis-tervről, illetve azokról a tapasztalatokról, amelyeket az elmúlt hetekben szerzett országjáró körútján. Az államtitkár a megyékben a kórházak, az önkormányzatok és a szakma vezetőivel találkozott. A fórumok február végén zárulnak le. "Eddig mintegy 2000 oldalnyi hozzászólás érkezett, ezeket is igyekszünk beépíteni a végleges tervbe" - mondta az államtitkár.
Kérdésünkre, hogy mi az elképzelés a fővárosi kórházak állami irányítása alá vonásával, Szócska Miklós azt mondta: Budapesten van a magyar ellátórendszer csúcsa, a fővárosiak mégsem kapnak megfelelő ellátást. A cél az, hogy a Budapesten működő különböző fenntartású intézményeket, köztük az egyházi kórházakat is egységes rendszerbe szervezzék és az integrációban rejlő tartalékok kihasználásával fenntarthatóbbá tegyék.
A fővárosi rendszer átalakítását a Fidesz egyes körei és Tarlós István főpolgármester ellentétei kísérték. Kérdésünkre, hogy a frakció tagjai közül fogalmazott-e meg valaki ellenvéleményt Siófokon, Szócska Miklós azt válaszolta: inkább szakmai árnyalatok fogalmazódtak meg.
A hírek szerint szóba került az is, hogy a 2008-as népszavazás után az új kormány semmiképpen nem vezet be vizitdíjat. Szócska Miklós ezzel kapcsolatban azt mondta: "ez egy kérdés kapcsán hangzott el, s leszögeztem, nem privatizáljuk a biztosítót, sőt kifejezetten anti-Molnár egészségpolitikára törekszünk".
A frakcióülésen döntés született arról, hogy az országgyűlés egészségügyi bizottságának elnöke Kovács József lesz. A gyulai Pándy Kálmán Kórház főigazgató főorvosa 2010-ben jutott be egyéniből a parlamentbe. A belgyógyász-gasztroenterológusnak egészségügyi menedzser végzettsége is van, korábban a Magyar Kórházszövetség elnökségi tagja volt, 2008-tól a Magyar Vöröskereszt Országos alelnöke.
A bizottsági elnöki poszt azután ürült meg, hogy Mikola István korábbi elnököt hazánk OECD nagykövetének nevezték ki. Mint korábban megírtuk, Mikola megkínálása a poszttal a Fidesz egészségpolitikusai között feszültségek lecsendesítését szolgálta, akárcsak Pesti Imre korábbi egészségügyért felelős főpolgármester-helyettes kinevezése a fővárosi kormányhivatal kormánymegbízottjának.