Az LMP vezérszónoka, Schiffer András azzal jött, hogy a Fidesz programjában nem szerepelt az alkotmányozás, de a gazdaságpolitikai terveik sem voltak ismertek, pedig ezeket most "be akarják betonozni". "Az a kérdés, hogy 2014-ben lesz-e lehetőségük a magyar választóknak, hogy azt mondják, ebből a gazdaságpolitikából nem kérnek" - mondta, majd színjátéknak minősítette a kérdőíves konzultációt, aminek "semmi köze a részvételi demokráciához".
"Mi akadályozza abban, hogy egy megerősítő népszavazásra bocsássák az alkotmányt?" - kérdezte. A Fidesz padsorai háborgásba kezdtek, mire Kövér László keményen rájuk szólt.
Schiffer ezután arról beszélt, hogy a jövő nemzedékek jogait garantálni kell az alkotmányban. Üdvözölte az offshore-lovagok elleni fellépést, reméli, hogy a Magyar Posta offshore-lovagjai ellen is fellépnek majd. Az egyetemes közszolgáltatások garanciáját is hiányolja az alkotmányból, népszavazáshoz kötné a közművek privatizációját. Elnyomó büntetőpolitika helyett pedig a létező jogszabályok betartatására kéne törekedni.

Rovataink a Facebookon