A kormány jelképfelelősei reklamáltak Tarlósnál a budapesti zászló miatt
További Belföld cikkek
- Dombóvári időközi választás: megvan a sorrend a jelöltek között
- Sokszínű arcában pompázik az időjárás, az ég azonban mégis szürke marad
- Feljelentették Menczer Tamást a pécsi gyermekotthonnál történtek miatt
- Hálapénzzel buktak le egészségügyi dolgozók Győr-Moson-Sopron vármegyében
- A szombathelyi börtönben is járt a Mikulás
A fővárosi közgyűlés június 22-én döntött Budapest új zászlajáról, szerdán azonban újra napirenden lesz az átalakítása.
Az Index információi szerint Tarlós István főpolgármester azért ment bele, hogy megváltoztassák az alig két hónapja elfogadott városjelképet, mert a kormányból kapott kritikákat az expressz gyorsasággal megalkotott lobogó miatt. Semjén Zsolt és Hende Csaba közös levélben tiltakozott a Budapest régi, kék-sárga-piros zászlóját leváltó jelkép ellen.
Az új zászlót Tarlós István maga találta ki, de a tervezésben közreműködött György István főpolgármester-helyettes és Bojár Iván András is. A rövid karriert befutott zászló fehér színű volt középen címerrel, és nemzeti színekből összeálló háromszöges díszsor szegélyezte. A felső szintekről érkezett reklamációt ez a szegélysor váltotta ki.
Úgy tudjuk, Semjénék a főpolgármesternek küldött levélben szakemberek véleményére hivatkozva azt állították, hogy a Tarlós zászlója heraldikai és vexilológiai (zászlótani) szempontból is jó néhány szakmai problémát vetett fel, mivel az teljesen a katonai zászlók mintájára készült. A magyar honvédségnél volt ugyanis szokásban, hogy a fehéret alapszínnek véve a másik két színt a szegélyen lángnyelvek vagy háromszögek formájában tegyék fel a lobogóra.
Semjénék szerint a régies, de a valódi hagyományokkal ütköző jelképet nem fogadták volna el, ha a főpolgármester és csapata figyelembe veszi a történelem segédtudományaiban jártas szakemberek tanácsait.
A levélben a miniszterelnök-helyettes és a honvédelmi miniszter azt írta, hogy a Magyarország jelképeiért, azok megújításáért, illetve a honvédségért, azon belül szimbólumaiért felelős kormánytagokként kérik Tarlóst, gondolja át a változtatás lehetőségét, annak érdekében, hogy a szakemberek segítségével Budapestnek valóban olyan méltó zászlaja lehessen, ami a tradíciók tiszteletén keresztül is kifejezi az főpolgármester várospolitikáját.
Az új fővárosi zászló, amelyről szerdán döntenek, téglalap alakú, fehér színű marad, közepén változatlanul a címer helyezkedik el. Vízszintes szegélyeit viszont a javaslat elfogadása után egymásba fordított, piros és zöld egyenlő szárú, egymással nem érintkező háromszögekből összeálló díszszegély alkotja olyan módon, hogy azok a zászló alapszínével kiegészülve a nemzeti színek együttesét adják.