Gyurcsányt kihagyták a platformok
További Belföld cikkek
- Most sem volt telitalálat az ötös lottón, már több mint 6 milliárd forint a tét
- Gyurcsány Ferenc szerint az Európai Parlament olyan, mint egy lakógyűlés egy társasházban
- Gázolt a vonat Nyíregyházánál
- Menczer Tamás: Beengedjük a migránsokat, de felrakjuk őket a buszra és elvisszük ajándékba Brüsszelbe
- Meghalt Gryllus Dorka százéves nagymamája, Gryllus Vilmosné
A Kiss Péter (Baloldali Tömörülés Platform), Kertész Krisztián (Ésszerűség és Felelősség Platform), Harangozó Tamás (Harmadik Hullám Platform), Fekete Zoltán (Népi Platform), Baja Ferenc (Szocialista Platform) és Hiller István (Társulás a Szociáldemokrata Értékekért Platform) jegyezte nyilatkozat rögzíti: az MSZP legfontosabb célja a demokratikus viszonyok helyreállítása és az, hogy munkája révén mindenki békés, nyugodt és igazságos körülmények között éljen. Ehhez pedig – folytatják – "Orbán Viktor parlamenti diktatúráját le kell váltani", s a szocialistáknak minden erejüket e célnak kell alárendelni.
A hat platform vezetője kifejezi elkötelezettségét az MSZP szervezetének és működésének átalakítása, valamint a szocialista párt politikájának újragondolása mellett. A platformok vállalják, hogy ebben aktív szerepet vállalnak és a november közepén esedékes kongresszusig véleményüket egyeztetik.
Nem tudtak róla
A Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció Platform nem tudott arról, hogy az MSZP-ben működő másik hat platform vezetője egyeztetett és közös nyilatkozatot írt alá.
A volt kormányfő vezette tömörülés a nyilatkozat megjelenése után arról tájékoztatta az MTI-t: nem tudtak a platformok egyeztetéséről, így a közös nyilatkozat elfogadásának szándékáról sem értesültek. Mint közölték, ez a magatartás nehezíti a párt egységének fenntartását.
Az MSZP szombati választmányi ülésén határozatot fogadtak el, amely szerint a szocialista párt nem vállal közösséget azokkal, akik vétenek etikai normái ellen. A dokumentum a Demokratikus Koalíció feloszlatásának lehetőségét is felvetette. A testületben többen, így a pártelnök, Mesterházy Attila is élesen bírálta Gyurcsány Ferencet és az általa vezetett tömörülést, amiért azt javasolták: a listán parlamentbe jutott szocialista képviselők adják vissza mandátumukat, és képviselői helyük fenntartásáról vagy megvonásáról a párttagok dönthessenek.
Hiller István korábbi pártelnök, a szociáldemokrata platform elnöke a választmányi ülés után újságíróknak azt mondta: csak idő kérdése, hogy Gyurcsány Ferenc és a Demokratikus Koalíció Platform távozzon az MSZP-ből.