Gyurcsány szakdolgozatai dobozban vannak
További Belföld cikkek
- Most sem volt telitalálat az ötös lottón, már több mint 6 milliárd forint a tét
- Gyurcsány Ferenc szerint az Európai Parlament olyan, mint egy lakógyűlés egy társasházban
- Gázolt a vonat Nyíregyházánál
- Menczer Tamás: Beengedjük a migránsokat, de felrakjuk őket a buszra és elvisszük ajándékba Brüsszelbe
- Meghalt Gryllus Dorka százéves nagymamája, Gryllus Vilmosné
Schmitt Pál kisdoktori címe után Gyurcsány Ferenc szakdolgozataival kapcsolatban is kérdések merültek fel. A Pécsi Újság hat órával a köztársasági elnök lemondása után megjelent cikkében egy kommentelő állításaira hivatkozva kérdőjelezte meg, hogy a volt miniszterelnök egyáltalán írt-e szakdolgozatot a pécsi egyetemen, ahol 1984-ben a Tanárképző Főiskolán, 1990-ben pedig a Közgazdaság-tudományi Karon diplomázott. A kommentelő állításai szerint Gyurcsány kérdésére emailben azt válaszolta, hogy a két szakon „közös szakdolgozatot adott le”.
A lap megkeresésére az egyetem elzárkózott a kért információk kiadásától. „Az egyetem nem adhat ki személyes adatokat egy harmadik fél számára, még a friss munkaerőt kereső cégeknek és vállalatoknak sem” – nyilatkozta a lapnak Lengvárszky Attila, a PTE oktatási igazgatója.
„Gyurcsány Ferenc 1984-ben a tanárképzőn a »Balatonfelvidéki szőlészet-borászat« címen, 1990-ben a közgázon »A gazdasági társaságok és a tőzsde működése« címen írt szakdolgozatot” – válaszolta megkeresésünkre a Demokratikus Koalíció szóvivője, Wirsching Viktória. Elmondása szerint Gyurcsány számított a szakdolgozataival kapcsolatos kérdésekre, már a reggeli értekezleten lediktálta a címeket.
A szakdolgozatok példányai Gyurcsány Ferenc birtokában vannak, de egyetemi évei óta már hatszor költözött, és "még mindig vannak olyan könyvei, amik Pécs óta dobozban vannak". Azaz, a szakdolgozatokat elő tudja keríteni, de ez hetekig is eltarthat. Cikkünk megjelenése után Gyurcsány facebook-oldalán nyilvánosságra hozta főiskolai és egyetemi indexének fényképét. A felvétel alapján főiskolai szakdolgozatára jó (4) minősítést kapott Dr. Rizner Dezsőtől, a „Mezőgazdasági ismeretek tanítása II.” című tankönyv szerzőjétől. Közgazdász szakdolgozatára elégséges (2) és közepes (3) osztályzatokat. Az egyetemi indexben az államvizsga-bizottság tagjainak nevei aláírásukból kikövetkeztethetetlenek.
A Pécsi Újság szerint azt, hogy Gyurcsány valóban járt a pécsi közgázra, Mellár Tamás professzor, a Központi Statisztikai Hivatal volt elnöke is megerősítette egy korábbi nyilatkozatában. Igaz, Pesty László „Egy hiteles ember” című dokumentumfilmjében azt állította, hogy Gyurcsány vizsgái előtt „valaki” a pártbizottságról rátelefonált a vizsgáztatóra: „Kérlek szépen elvtár, figyelj oda, mert Gyurcsány elvtárs jön ma vizsgázni”.