Az Országos Meteorológiai Szolgálat több megyére másodfokú, narancssárga figyelmeztetést adott ki a heves zivatarok miatt.
Miközben keleten a napsütésben már sok helyen megközelítette a hőmérséklet a 30 fokot, addig a Dunakanyarban számos helyen 15 fok alá hűlt a levegő a jégesővel kísért zivatarok hatására, írja az Időkép.

Diónyi jég esett Szentendrén
Fotó: Osztrogonácz Róbert / Időkép
Szigetszentmiklóson özönvízszerű felhőszakadás volt, Vácon az utcákon hömpölyög a víz. Szentendréről diónyi jeget jelentettek.
A Bakony és a Vértes között is növekvő cellák jelentek meg a radaron, melyek keleti-északkeleti csapásúak.
Csütörtökön a heves zivatarok miatt ötvennél több kidőlt fához és épületkárokhoz riasztották a tűzoltókat. Esztergomban egy utcában több házat homokzsákokkal kellett megvédeni a víztől.
- Budapest, III. kerület Erdőalja út 85.
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
- Budapest, IV. kerület Erzsébet utca 46.
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
Rovataink a Facebookon