Burány Sándor a földmutyi és a trafikmutyi után a felszámolói jogosultságra kiírt pályázat átírását sérelmezi. Az újfajta kiírás alapján az MSZP-s képviselő szerint kizárták az elbírálás folyamatából a szakmai szervezetek képviselőit, és az objektív kritériumok helyett a szubjektív kritériumokat helyezték előtérbe. Burány olvasatában a pályázat kifejezetten a frissen alakult cégeknek kedvez: „Hogyan fogják távol tartani a friss koncra éhes fideszes háttérembereket?"
A kormány minden napirend előtti felszólalási lehetőségét az árvíznek szenteli, az ellenzék a földtörvényt veszi célba.
Az azonnali kérdések közé érve Harangozó Tamás felteszi Polt Péternek azokat a kérdéseket, melyekre mindannyian szívesen hallanánk a válaszokat. Legfőképpen arra, hogy miért nem vizsgálódik érdemben az ügyészség a trafikbotrányban. Polt persze terel, mire az MSZP képviselője odavágja neki: „Ön inkább tekinthető a Fidesz vállalati jogásáznak, mint a Magyar Köztársaság legfőbb ügyészének"
Mert olyan nincs is. Az alaptörvény alapján ugyanis már Magyarország az állam hivatalos megnevezése − így oktatja ki Harangozót Polt, aki azt állítja: az ügyészség áll elébe a szocialista vádaknak.
„Hozott anyagból, mások receptjei alapján volt kénytelen a kormány dolgozni” − mondta Fónagy János, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkára Szilágyi György jobbikos képviselőnek, mikor a képviselő többek között az uniós források felhasználására kérdezett rá. Szilágyi offshore-lovagozására pedig azt mondta: „Önök sokszor összekeverik a külföldi befektetőket és az offshore lovagokat".
Elhalasztották a földtörvény szavazását, arra előreláthatólag ezen a héten vagy jövő hét pénteken kerülhet sor. Ángyán József korábban azt nyilatkozta, mindenképpen megvárja a parlamenti végszavazást, mielőtt kilépne a Fidesz-frakcióból. Ezt az elhatározását ma is megerősítette az Indexnek.