A 2010-es kormányváltás után 1400 ügyben indítottak vizsgálatot kormányzati szervek, ebből kevesebb mint tíz jutott el a bírósági szakig, és mindössze néhány tucat embert vádoltak meg valamilyen visszaéléssel – mondta Kövér László, az Országgyűlés elnöke szerdán egy vidéki rendezvényen az elszámoltatásokról.
A kormány csak addig tudott felelősséget vállalni ezekért az ügyekért, amíg a kormányzati szervek „kezében voltak”. Amikor azok átkerültek az ügyészséghez és a bírósághoz, „azok az ítéletek születtek, amelyek születtek” – írja az MTI.
A két szám közötti óriási különbséget azzal magyarázta, hogy az ügyek egy részében a vizsgálatot végző szervezetek nem találtak jogsértésre utaló jeleket, más esetekben eltűntek a bizonyítékok, míg a harmadik hátráltató tényező az volt, hogy:
néha nehéz jogilag meghatározni azt a cselekményt, amelyet a köznapi ember tisztességtelennek gondol.
A igazságot kereső közvélemény számára emiatt az igazságszolgáltatás nem működik túl hatékonyan, de ehhez figyelembe kell venni azt is, hogy 1990-ben azt érintette legkevésbé a rendszerváltozás, jegyezte meg.
Rétvári Bence, a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium államtitkára a devizahitelesek problémájával kapcsolatban arra hívta fel a figyelmet, hogy ha valaki megnézi az elmúlt 25 év történetét, akkor láthatja, melyek voltak azok a kormányok, amelyek a bankokat akarták konszolidálni, és kik azok, akik az adósokat.
- Budapest, IX. kerület Csengettyű utca 17.
- Alapterület 63 m2 Szobák 2 db Vételár 35,5 M Ft
- Budapest, XI. kerület Sasadi út 176.
- Alapterület m2 Szobák db Vételár
Rovataink a Facebookon