A temetésre megérkezett Tóbias József, az MSZP elnöke több szocialista politikus társaságában. Itt van Gőgös Zoltán, Kunhalmi Ágnes és Hiszékeny Dezső is. Az érkezők között láttam Kuncze Gábort és Illés Zoltánt is.
A megemlékezés a Duna televízión lesz látható.
A victory-jel 1990-ben már nem volt szokatlan magyar politikustól, de Szigeti Tamás fotóriporter az államfő halála után elmesélte, mit mondott Göncz Árpád a hivatalos beiktatási ceremónia után az őt ünneplő embereknek.
A BKK már jelezte, hogy rendkívüli járatot és nagyobb buszokat indít az Óbudai temetőhöz.
Mécs mellett a volt államfőt Várszegi Asztrik pannonhalmi főapát búcsúztatja, és közreműködik három művész, Koncz Zsuzsa, Bródy János és Bálint András is.
Göncz Árpád a végakaratában úgy rendelkezett, hogy ne legyen állami temetése. Kifejezetten nem akarta, hogy a szertartáson beszédet mondjanak a kormány és az Országgyűlés jelenlegi vezetői vagy Áder János jelenlegi köztársasági elnök. Ennek ellenére magánemberként részt vesz a szertartáson a jelenlegi államfő és a felesége, illetve Orbán Viktor miniszterelnök is.
Csütörtökön először úgy volt , hogy Göncz egykori rabtársa, Mécs Imre mégsem mond beszédet. A család kérésére ugyanis eleinte nem volt hajlandó változtatni a beszéd tartalmát, amely "égető nemzeti problémákat" is érintett volna. Később kiderült, hogy Mécs mégis elmond egy személyes hangvételű beszédet.
Délután három órakor helyezik végső nyugalomra az Óbudai temető 16-os parcellájánál Göncz Árpád volt köztársasági elnököt. Az életének 94. évében október 6-án elhunyt volt államfőt várhatóan rengetegen búcsúztatják : rokonai, barátai és tisztelői mellett számos ország egykori és volt vezetője is személyesen eljön a temetésre. A szokásoktól eltérően nem a Fiumei úti nemzeti sírkertben, hanem Óbudán Bibó István, Litván György és Vásárhelyi Miklós közelébe. Nem lesz katonai tiszteletadás és díszsortűz, ami egyébként járna Göncznek mint a hadsereg egykori főparancsnokának.