Eldőlt: felszámolják a József nádor téri női hajléktalanszállót
További Belföld cikkek
- Az SZMSZ-ügy miatt a budapesti főispánhoz fordul az ország egyik legaktívabb feljelentője
- Folytatódik az üzengetés, az MTVA számokat közölt az ellenzéki politikusok meghívásáról
- Félárbócra engedték a nemzeti lobogót az Országháznál az aradi vértanúk tiszteletére
- EP magyarügyi felelőse: A magyar fiataloknak fogalmuk sincs róla, mit jelent egy szabad társadalom
- Potyautas miatt állt a bál a Milánóba tartó járaton
A Fővárosi Közgyűlés a mai ülésén elfogadta a József nádor téri hajléktalanszálló bezárásáról szóló javaslatot, írta blogján A Város Mindenkié Csoport.
Az AVM szerint úgy számolják fel a 64 férőhelyes női átmeneti szállást, hogy nem biztosítják annak megfelelő pótlását. Az előterjesztés alapján a Gyáli úti BMSZKI munkásszállójának egyik emeletén helyeznék el a József nádor téri szállás jelenlegi lakóit, ami az AVM szerint
valójában azt jelenti, hogy összességében csökkennének a legszegényebb budapestiek számára hozzáférhető szállás-lehetőségek
A közgyűlésen több ellenzéki képviselő is az előterjesztés napirendről való levételét javasolta, az LMP-s Csádi Antal pedig szót kért az AVM egyik aktivistájának, Erdősné Csurika Máriának.
Tarlós István főpolgármester nem hagyta, hogy a női hajléktalanszállásról szóló vitában szót kapjon egy hajléktalan nő, ezért Erdősné levelét végül Csárdi olvasta fel a közgyűlésben.
Erdősné arra szerette volna felhívni a figyelmet, hogy bár
A mai határozat szerint augusztus 31-gyel mondják fel a 2000. január 10-án az Oltalom Karitatív Egyesülettel létrejött határozatlan idejű szerződést. A Főváros saját indoklása szerint azért, mert több helyről érkezett panasz az egyesület tevékenységével kapcsolatos problémákról.
A közgyűlés döntése aligha elvonatkoztatható azonban attól a ténytől, hogy a téren a volt Postabank-székházban az azt megvásárló AMX Nador House Kft. luxusszállót tervez építeni (és már épít ott egy több mint négyszáz parkolóhelyes mélygarázst az OTP ingatlanos cége).
Az AMX Nador House a napokban került egy jordániai üzletember érdekeltségébe – de a válasz.hu szerint a társaság mögött egy szaúdi olajmilliárdos áll –, korábban több tulajdonosának egyike az a BDPST Zrt., aminek cégbírósági bejegyzéséhez a 444 szerint maga a miniszterelnök veje, Tiborcz István fizette be a 100 ezer forintos illetéket.