Sára, Márió
2 °C
6 °C

Orbán Viktor felavatott egy orgonát

2017.04.09. 17:50

Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap délután részt vett a Németajkú Református Egyházközség Hold utcai templomában tartott orgonaavató ünnepségen.

Ma sem kell más, minthogy legyenek bátor közösségek, amelyek büszkén vallják magukat kereszténynek, európainak, németnek és magyarnak

– mondta az MTI szerint.

A reformációról szólva azt mondta, hogy „ötszáz évvel ezelőtt kő hullott a nyugati világ mozdulatlan állóvizébe, hirtelen minden megváltozott, a Wittenbergből indult hullám eljutott a nyugati világ négy sarkába, minden megújult.” 

DSZZS20170409107
Fotó: Szigetváry Zsolt / MTI

Azt is hozzátette, hogy „a reformáció 500. évfordulóján nem kell más, minthogy legyenek olyan kavicsok, amelyeket a gondviselés keze vízbe dobhat. Ha lesz elegendő ilyen kavics, akkor Európa megújulhat, és Magyarország is szilárdan megállhat”.

Szerinte a Németajkú Református Egyházközség története mély hasonlóságot mutat a magyar nemzet történelmével. „Az önök sokgyökerű gyülekezete élő bizonyíték, és őserejű biztatás minden hazafias érzelmű politikai vezetőnek” –mondta Orbán Viktor.