Egy magyar püspök ír a pápának, hogy nős papokat is szenteljenek föl

2017.08.11. 13:09

A váci megyéspüspök az első a katolikus püspökök sorában, aki kiáll azért, hogy arra alkalmas, de nős férfiakat is szenteljenek pappá. A Szemlélek blogban közölt interjúban Beer Miklós arról beszélt, annyira kevesen vannak, hogy „8-10 egyházközségbe egyszerűen nem tudok papot küldeni”.

Eddig toldozgattak-foltozgattak, külföldről, Lengyelországból, Indiából hívtak papokat, de szerinte most már nekik kell megtalálni azokat az embereket, akikre rá lehet bízni egy egyházközség vezetését.

Az egyház útja távlati lépésben a választható cölibátus lenne. Beer püspök szerint az ő környezetében is vannak olyanok, akik nősként alkalmasak lennének a papi szolgálatra. Ugyanakkor azt is mondja,

nem tartanám helyesnek a papok nősülését (...) az alkalmas nős férfiakat pedig meg is kellene szólítani, meghívni. 

Erről levelet fog írni a pápának.  • Tippek
  • Árfolyam