Dunaújvárosnál motorcsónakból, kutyákkal keresik a hajóbaleset áldozatait
További Belföld cikkek
- Karácsony Gergely Bochkor Gábornak: Akkora bunkók is lehetnek műsorvezetők, akik máshova nem kellettek
- A család ügyvédje szerint szexuális indíttatásból gyilkolhatta meg F. János az akkor 11 éves Till Tamást
- Döntöttek a patikák sorsáról, kamatostul fizetik ki az elmaradt pénzeket
- Hack Péter: A 2012-es Btk.-módosítás miatt nem vonható felelősségre Till Tamás gyilkosa
- Both András: Nem igaz, hogy megszűnik az Ügyfélkapu+
Három motorcsónakból speciálisan kiképzett kutyákkal is keresik a múlt heti dunai hajóbaleset áldozatait Dunaújváros térségében – közölte a Dunaújvároson tartott sajtótájékoztatóján az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság Veszélyhelyzet-kezelési Főosztályának vezetője pénteken.
A kutatásban kilenc napja résztvevő katasztrófavédelem önkéntes, speciálisan kiképzett kutyás egységek bevonásával keresik a vízben a holttesteket, idézi az MTI Jackovics Pétert. Pénteken a kutyás egységek Dunaújváros térségében a Duna mindkét partján húsz kilométer hosszan kutatják át a vízfelszínt három mentőcsónakkal és három kutyával.
A kutatásban a szolnoki Életjel Mentőcsoport és a Miskolci Speciális Felderítő- és Mentőcsoport kutyái mellett a Szegedi Vízimentő és Tűzoltó Szakszolgálat, a Folyami Katasztrófavédelem és Speciális Mentőegyesület tagjai, valamint dél-koreai szakemberek is részt vesznek. Emellett a Magyar Honvédség helikoptere és a Dunai Vízirendészeti Rendőrkapitányság egységei is kutatnak a térségben.
Budapest térségében a Szent Flórián Tűzoltóhajó, valamint Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság búvárszolgálata és hivatásos keresőkutyái is részt vesznek a kutatásban, és a hajószerencsétlenség helyszínén is dolgoznak önkéntes mentőbúváraik.
A Hableány sétahajó május 29-én süllyedt el a Margit híd alatt, miután ütközött a Viking Sigyn szállodahajóval. A hajó kiemeléséhez péntek délután elindult a Clark Ádám daruhajó a helyszínre, de nem tudni, hogy pontosan mikor emelheti ki a roncsot.
A Hableány balesete:
- A hajón 33 dél-koreai turista és 2 fős magyar személyzet volt május 29-én.
- Az ütközést heten élték túl.
- 7 holttestet még a tragédia napján megtaláltak Budapesten, 21 embert eltűntként kezdtek keresni.
- 06. 03-án, hétfőn Hartánál és a roncsnál bukkantak 1-1 holttestre.
- 06. 04-én, kedden, Kulcsnál, Adonynál és a hajóroncsnál találtak áldozatokat.
- 06. 05-én, szerdán a hajóroncsból egy ember holttestét emelték ki, egy másik holttestet a víz felszínén találtak meg . Egy halottat a Duna Fejér megyei szakaszán, Ercsinél, egy újabbat pedig éjfél előtt a Szabadság hídnál találtak.
- 06. 06-án, csütörtökön Érdnél került elő egy holttest, majd egy a Rákóczi hídnál, egy harmadik pedig a Szabadság hídnál, a Bálnánál. Utóbbi holttest a magyar matrózé.
- A 21 eltűnt emberből így eddig 12 került elő holtan, 9 embert még keresnek.
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.