Meghalt idősebbik Légli Ottó

89 éves korában, 2020. okóber 7-én elhunyt idősebb Légli Ottó, a Balatonboglári Állami Gazdaság volt szőlésze, ágazatvezetője – idézi a Hírbalaton a Hegyközségek Nemzeti Tanácsa Facebook-oldalán közzétett hírt.

Idősebb Légli Ottó Bérbaltaváron született, Szombathelyen töltötte a gyermekkorát, innen került Balatonboglárra. A kertészeti szakma alapjait Szombathelyen sajátította el, majd a Kertészeti Egyetemen folytatta tanulmányait. 

A Balatonboglári Állami Gazdaságba 1958-ban került, részese volt az ott elindult progresszív változásoknak. A ranglétrán előre haladva ágazatvezetőként már 900 hektárnyi szőlőért felelt, s innen ment nyugdíjba 1991-ben. Családja közösségimédia-posztja szerint kiváló újító volt. Mint írták, embersége, közösségi érzékenysége mindig példa lesz számukra. 

A poszt szerint idősebbik Légli Ottót kiváló emberként, elismert és elkötelezett szakemberként ismerte a környezete, munkája és példája tovább él, hiszen három gyermeke közül ketten is – Légli Ottó, aki jelenleg a HNT elnöke és Légli Géza – viszik tovább a családi borászatot. 

Az oldalról ajánljuk

  • Külföld
Kinyitottak Horvátországban a vendéglátóhelyek teraszai

A vendéglátósok mintegy 75 százaléka élt ezzel a lehetőséggel.

március 1., 16:02

  • Belföld
Jövő héten megkapja a gyógyszert Zsombor, az SMA-s kisgyermek

Ő lesz az első, aki szívműtét után kapja meg a gyógyszert.

tegnap, 09:41

  • Belföld
Már óvodába jár Zente, az SMA miatt kezelt kisfiú

Szépen fejlődik, még az orvosokat is meglepi vele.

március 2., 20:44

  • Külföld
Bulgáriában újranyitnak a vendéglátóhelyek

Annak ellenére nyithatnak újra, hogy az országban folyamatosan nő a fertőzöttek száma.

március 1., 16:40

  • Kultúr
Különdíjat nyert a freeSZFE mozgalom

Újragondolták a színház társadalmi funkcióját.

március 1., 14:25