Nem őrzik, szétlopják a Hableány roncsát
További Belföld cikkek
- Lebénult Bayer Zsolt arca, de megnyugtatott mindenkit: Semmi agyi probléma nincs
- Lezárások és járatsűrítések várhatóak a magyar-bosnyák meccs idejére
- Kilenc év fegyházra ítélték a férfit, aki több mint száz gyerekről töltött le pornográf képeket
- Gyerekeket bántalmazhatott a dunavecsei igazgató, aki jó barátságban volt Bese Gergővel
- Több százezer állás van veszélyben a mesterséges intelligencia miatt
Továbbra is bűnjelként lefoglalva áll a Hableány roncsa az újpesti kikötőben, azonban gyakorlatilag nem őrzi senki, és kordonnal sincs elkerítve, így bárki felmászhat rá és bármit elvihet róla – írja a Telex.
A Hableány tragédiájával kapcsolatban ma is tartottak egy tárgyalást, amelynek első részében azt próbálták tisztázni, kinek a felelőssége a bűnjelként lefoglalt hajó megóvása. A tervek szerint november 10-én hallgatják meg a dél-koreai túlélőket. Tóth M. Gábor ügyvéd a tárgyaláson arról beszélt, hogy
a kormánylapát tengelyéről például eltűnt a perlonkötél, a hajót folyamatosan rongálják, 2021. május 29-én pedig kikerült egy olyan felvétel, amin az látszik, hogy a hajótestre felmászva hosszabb videót készítettek a hajó belsejéről.
Hozzátette, az nyilvánvalóan nem elvárható, hogy a bíróság folyamatosan „ellenőrizze a tárgyi bizonyíték sértetlenségét, az viszont igen, hogy tegyen meg mindent annak érdekében, hogy ilyen dolgok ne történhessenek meg”, ugyanis mindennek komoly jelentősége van a bizonyításkor. Tóth M. Gábor szavai szerint ez olyan, mintha egy emberölés eszköze az eredeti állapothoz képest még tíz másik ujjlenyomatot tartalmazna, a később eljáró szakértőnek pedig így kellene vizsgálnia az ügyet.
Németh Leona, az ügyet tárgyaló bíró azt állította, hogy minden tőle telhetőt megtett, azonban a bűnjel kezelése nem az eljáró bíró hatásköre. Mint fogalmazott, erre külön csoport van, a bűnjelkezelési csoport, amely a Fővárosi Törvényszék hatásköre alá tartozik. Miután a Facebookon meglátta a hajóroncs belsejéről készült videót, állítása szerint felvette a kapcsolatot a tárolást végző céggel, emellett jelezte a problémát a törvényszék elnökségének is.
A lap megjegyzi, hogy a nyomozás alatt járőrök őrizték a hajóroncsot, később pedig térfigyelő kamerákat szereltek fel, az ügy bírósági szakaszba lépésekor azonban leszerelték ezeket. A Hableány tárolása nagyjából három-négyszázezer forintba kerül havonta, amit az állam megelőlegez, a jogerős ítélet után azonban a vádlott bűnössége esetén a Viking Sigyn kapitányának kell majd bűnügyi költségként kifizetnie.
Ebben a cikkben a téma érzékenysége miatt nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését.
Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.