Kovács Zoltán: Kritikusaink szemét egyre jobban szúrja Orbán Viktor sikere
További Belföld cikkek
- Információkat vár a nemzetbiztonsági bizottság elnöke a csipogóbotrány magyar száláról
- „Amikor hajnalban elindultam, még csak egy kis tócsa volt” – a házakat ostromolja a víz
- A város, ahol egyetlen homokzsákot sem használtak fel az árvíz elleni védekezésnél
- Európa legnagyobb tanévnyitó show-ját tartották Magyarországon
- Kiderült, ki kapta meg Győrffy Balázs EP-mandátumát
„Kritikusaink szemét egyre jobban szúrja Orbán Viktor miniszterelnök kormányzási sikere és konzervatív politikánk támogatottsága” – jelentette ki Kovács Zoltán nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár, aki az erről szóló, a The Washington Timesban megjelent cikkét is megosztotta Facebook-oldalán.
A politikus azt írta: a budapesti Conservative Political Action Conference (CPAC) után „borítékolható volt, hogy a nyugati fősodratú média képviselői hamar akcióba lendülnek, ugyanakkor azt szokatlannak tartja, hogy „mennyire harsányak és szélsőségesek lettek az Orbán-kormány kritikusai”. Kovács Zoltán úgy véli, „ismét sokatmondó az elvakult megszállottság”, és tapasztalatai azt súgják, hogy „a másik tábor azért veszíti el ennyire a fejét, mert valamit jól csinálunk”.
A nácizmust és fasizmust emlegetők közül kiemelt egy bloggert, aki azért ítélte el Magyarországot, mert az „nagyrészt fehér ország”, amely „protofasiszta, fehér nacionalista kormányt hozott létre”.
Kitért arra is, hogy a bírálók szerint ez az összejövetel csupán a „Vlagyimir Putyin legközelebbi európai szövetségesét támogató” emberek találkozója volt. Egyesek úgy vélik, Orbán Viktor kormánya „meggyengítette az intézmények felügyeletét” és „a bevándorlók és az LMBTQ-közösség jogai ellen foglalt állást”, sőt „állami ideológiává tette a népességcsere teóriáját”.
A magyar kormány üzenete állítólag »mérgező és halálos« volt
– összegezte Kovács Zoltán.
Írása szerint sokan továbbra is értetlenkednek a kormány ukrajnai háborúval kapcsolatos álláspontja és az Oroszországgal fenntartott kapcsolata miatt, pedig szerinte a kormány üzenete egyértelmű.
„Miközben eltökélt szándékunk annak megakadályozása, hogy Magyarország belekeveredjen a konfliktusba, hazánk az elsők között minősítette agressziónak és ítélte el Oroszország invázióját, illetve a magyarok egy emberként álltak a történelmi léptékű humanitárius erőfeszítés mögé” – emelte ki Kovács Zoltán.