Van pedagógus, akit egy hét alatt kétszer fenyegettek meg kirúgással
További Belföld cikkek
- Rekordkártérítésre készülnek a biztosítók az árvíz miatt
- Szentendrén a Postás strand már elesett, többen az autójukban töltik a következő napokat
- A feje tetejére állította a fővárosi közlekedést az áradás, így áll most az árvízhelyzet Budapesten
- Az 1838-as pesti árvíz háromezer épületet tett tönkre, ötvenezren váltak hajléktalanná
- Orbán Viktor: Elkezdődött az árvíz elleni védekezés legnehezebb időszaka
Dezsőfi Györgyöt, miután részt vett a szeptember 5-ei polgári engedetlenségi akcióban, a tankerület felmentette a munkavégzés alól. A Herman Ottó Gimnázium igazgatóhelyettese mellett sokan kiálltak, sőt tiltakozást is hirdettek az intézmény elé.
Dezsőfi György később arról beszélt, hogy az engedetlenségi akcióban magánemberként, szaktanárként vett részt, mert egyetért vele – még a következmények tudatában is.
„Nagyon komolyan megfélemlítették most a kollégákat. Nagyon kemény lépés az oktatás irányítása részéről, ám nincs arányban az elkövetett jogsértés mértékével” – mondta a munkavégzés alól felmentett igazgatóhelyettes, aki azt is hozzátette, hogy minden iskolában levelet kaptak a tanárok arról, ha csatlakoznak az akcióhoz, elveszíthetik az állásukat.
Arról is beszélt, hogy
minden tanár elégedetlen, csak nem minden tanár teheti meg, vagy meri megtenni, hogy vállalja a kockázatát, hogy egzisztenciálisan ellehetetlenítik.
Más pedagógust is kirúgással fenyegetnek
Nos, úgy tűnik, nem ő az egyetlen, akit kirúgással fenyegetnek.
A Sashegyi Arany János Általános Iskola és Gimnázium egyik pedagógusa a tankerületi igazgatótól kapott levelet először szeptember 26-án, amelyben az szerepelt, hogy szeptember 23-án 9.15-től 11.50-ig, majd 13.05-től 14.55-ig nem vette fel a munkát, és jogosulatlanul maradt távol a munkától.
Az iskolába járó gyermek tankötelezettségének tesz eleget, tanulni jár az iskolába. Az órák elmaradása, az előre be nem jelentett munkabeszüntetés korlátozza a tanulók tankötelezettségének teljesítését
– áll a levélben, amely úgy folytatódik, ha ismételten megtagadja a munkafelvételt, az alapot ad a munkáltatói rendkívüli felmentésre, vagyis a kirúgására. A levelet a pedagógus a Facebook-oldalán tette közzé – vette észre a 444.hu –, amelyhez hozzáfűzte, amíg nincs sok tantárgyból szaktanár, addig nem az ő kihagyott 1-2 órája a probléma, egyúttal újabb polgári engedetlenségre készül.
A történet itt nem ért véget, ugyanis az újabb, keddi esetet követően szerdán ismét levelet kapott, amely a korábbival szinte teljesen megegyezett, annyi különbséggel, hogy a dátumokat megváltoztatták benne.
Gyűjtöm. (…) Átvételkor az ő példányukra ráírtam, hogy átvettem. De előre bejelentettem. És még mindig nem értek egyet
– írta a közösségi médiában közzétett második levélhez, hozzátéve, hogy október 5-én ismét polgári engedetlenségre készül.
Extra bérlevonással sújtanák a sztrájkoló tanárokat
A Külső-Pesti Tankerületi Központ tájékoztatta az intézményvezetőket, hogyan kell eljárniuk, ha az iskolában sztrájkra vagy polgári engedetlenségből fakadó munkabeszüntetésre kerül sor. A Népszava birtokába került levélben az is szerepel: sztrájk esetén a szülőket arról kell tájékoztatni, hogy a tanítás „zökkenőmentesen folyik”.
Ha pedig a polgári engedetlenség miatt maradnak el órák, azokat pótolni kell, az aznap hiányzó diákok igazolását pedig 1–5 napon belül be kell kérni, valamint leszögezték, hogy az intézményvezetők és a helyettesek sem vehetnek részt benne, a sztrájkoló pedagógusoknak arra az időre nem jár fizetés, és egyórás mulasztásért másfél órányi bért kell levonni tőlük.
(Borítókép: A Miskolci Herman Ottó Gimnázium elnéptelenedett udvara 2020. március 16-án. Fotó: Vajda János/MTI)