- Belföld
- hálapénz
- orvos
- győr
- petz aladár megyei oktató kórház
- bíróság
- nyomozás
- szabadságvesztés
- bűnügyi felügyelet
Házi őrizetben várja tárgyalását a hálapénz elfogadásával gyanúsított győri orvos

További Belföld cikkek
-
Szintet lépett a Pride-vita, szivárványszínű díszvilágítással festenék meg az egyik óbudai templom falait
- Direkt36: Magyar Péter be akart kerülni az Orbán-kormányba és el akart indulni Karácsony Gergely ellen
- Akcióba lendült a NAV: számlagyárat üzemeltető bűnbandát számoltak fel
- Eljárás indult a BMW-s ellen, aki büntetőfékezett az M4-es autóúton
- Hétéves kislánnyal erőszakoskodott, csokit ígért a hallgatásáért cserébe
Eljárást indítottak a győri Petz Aladár Egyetemi Kórház egyik főorvosa ellen, miután a gyanú szerint hálapénzt fogadott el. A rendelkezésre álló adatok szerint a győri orvos az utóbbi időben több betegétől is hálapénzt tett zsebre.
A nyomozók a doktort gyanúsítottként kihallgatták, őrizetbe vették, majd ezt követően a Győri Járásbíróság elrendelte a bűnügyi felügyeletét. A Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság eljárást folytat vesztegetés bűntett gyanúja miatt.
A Győri Járásbíróság nyomozási bírája az elsőfokú bíróságnak a tárgyalás előkészítése során hozott határozatáig, de legfeljebb négy hónapi időtartamra elrendelte a hálapénz elfogadásával gyanúsított győri orvos bűnügyi felügyeletét. Mindezt nyomon követő technikai eszköz biztosításával – értesült az ugytudjuk.hu.
A Győr és a Szombathely környéki ügyekre szakosodott portál szerint a döntéssel szemben az ügyész, a gyanúsított és védője is fellebbezéssel élt, másodfokon a Győri Törvényszék jár el.
Három év börtön is járhat a hálapénzért
Még 2020 októberében fogadta el a kormány a Magyar Orvosi Kamara (MOK) által előterjesztett, jelentős orvosi béremelést tartalmazó javaslatot, illetve ekkor állapodtak meg a hálapénz kivezetéséről is.
A 2021 januártól életbe lépett egészségügyi szolgáltatói törvény alapjaiban írta át az orvos-beteg kapcsolatot. Ugyan eddig is büntetendő volt a hálapénz elfogadása, korábban kevés eljárás indult vesztegetés vádjával orvosok ellen.
Az új jogállási törvény az orvosok béremelése mellett megtiltotta a hálapénzes ügyleteket, amihez az országgyűlés a Büntető törvénykönyvet is módosította. Így akár három évig terjedő szabadságvesztésre is számíthat az az egészségügyi dolgozó, aki kapja, és egy évig terjedő szabadságvesztésre ítélhető az a páciens, aki adja a hálapénzt.
(Borítókép: Ajpek Orsi / Index)