Nemzeti kerekasztal összehívására kérte a kormányt a Pedagógusok Szakszervezete
További Belföld cikkek
- Karácsony Gergely: A fővárosnak elővásárlási joga van a maxi-Dubaj területére, és ezzel élne is
- Biztonsági őrökre támadtak a randalírozók Kecskeméten, miután nem engedték be őket a diszkóba
- Többször módosították, mint a kormány a költségvetést, de még mindig félkész a KRESZ
- Egy idős férfi összeégett holttestére bukkantak Győr-Moson-Sopron vármegyében
- Trump döntésének mintájára a Mi Hazánk is kiléptetné Magyarországot az Egészségügyi Világszervezetből
Orbán Viktor miniszterelnök váratlan felhívására kormányülést tartottak hétvégén, hogy gazdasági és energiabiztonsági ügyekről tárgyaljanak. Azt azonban titokban tartják, hogy a miniszterek tárgyaltak-e a közoktatásról szombaton. Ezután kérte a Pedagógusok Szakszervezete a kormányt, hogy tartsanak kerekasztal-beszélgetést az ügyben érdekeltekkel.
Az érdekképviseleti szervezet azt írta: a tiltakozók közös álláspontjával megegyezően úgy gondolja, az oktatás nemzeti ügy, hosszú évek alatt kialakult súlyos válságát csak nemzeti egyetértéssel lehet megoldani, ezért a PSZ szeretné, ha a kormány egyeztetésre hívná az oktatás összes szereplőjét, a szakszervezeteket, a szakmai és civil szervezeteket, a diákok és szülők képviselőit.
A szakszervezet átláthatatlannak nevezte a kormány oktatásügyi egyeztetéseit. Az államtitkárság fővárosi gimnáziumok igazgatóit hívta meg, a hétvégi kormányülésen pedig részt vett a köznevelésért felelős államtitkár és a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke is, miközben erről nem tájékoztatták a közvéleményt.
Rég nem a pedagógusok bérharca a kérdés
A PSZ emlékeztetett, hogy korábban kormánybiztos kinevezését kérték az oktatás problémáinak megoldására, de a miniszterelnök ezt nem teljesítette, „holott már régen nem a pedagógusok bérharcáról van szó”.
A sztrájkbizottság tagjaként a PSZ továbbra is egyeztet a sztrájkkövetelésekről a kormány képviselőjével, de most a nyilvános, az átlátható és a széles körű szakmai egyeztetésnek jött el az ideje.
Hozzátették, a 2022–2023-as tanév első fele a tiltakozásokkal telt el, a folytatást sem kerülheti el a kormány, ha nem tekinti partnernek azokat, akik éppen az oktatás reformjáért küzdenek.
(Borítókép: Papajcsik Péter / Index)