- Belföld
- hajdúböszörmény
- tungsram
- gyár
- csőd
- elek zoltán
- eximbank
- tungsram dolgozók független szakszervezete
Az összes dolgozót elbocsátották a Tungsram hajdúböszörményi gyárából
További Belföld cikkek
- Halászteleknél éjszaka ellopták a zsákokat és a töltőanyagot
- Sulyok Tamás kikosarazta Magyar Pétert, aki ezt nem tűrte szó nélkül
- Bese Gergő megáldotta a Megafon irodáját, majd részt vett a központ influenszerképzésén
- Jogerősen 11 év büntetésre ítélték a 14 éves anyagyilkost
- A Margit-szigeten a védvonal mögött is simán jöhet a víz
Erről Elek Zoltán, a Tungsram Dolgozók Független Szakszervezetének (TDFSZ) hajdúböszörményi elnöke értesítette a Magyar Hangot. A gyárban ezen a héten még folyik a munka, majd három hétre leállnak, a dolgozók közel kilencven százaléka pedig az év elejétől még január 13-ig dolgozik majd – tette hozzá a szakszervezet hajdúböszörményi elnöke.
A végkielégítést természetesen mindenki megkapja, sokan hathavi összeget is. Ezeknek a kifizetése folyamatos – szögezte le Elek Zoltán. Több munkavállaló is abban reménykedik a történtek ellenére, hogy más munkáltató alatt, de továbbra is dolgozhat majd az üzemben, mert az nem zár be végleg.
A huzalgyártásban máig folyamatos a gyártás, és érkeznek megrendelések. Ha valaki ebben a tevékenységben üzletileg fantáziát látna, hosszú távon is alapozhatna a dolgozókra
– mondta Elek Zoltán. A felszámolóbiztos kijelölését is várják már, de konkrétumot még nem tudnak. Ahogy azt korábban az Index is megírta, sikertelen volt a Tungsram csődeljárási tárgyalása a hitelezőkkel, felszámolás alá fog kerülni a cég – erősítette meg Mehlhoffer Tamás, a cég PR- és kommunikációs igazgatója.
Az Eximbank, mint legnagyobb hitelező, nem fogadta el a Tungsram adósságrendezési ajánlatát, „és az ő szavazatuk elég ahhoz, hogy ne jöjjön létre csődegyezség”. Sallai Gábor, a Tungsram Dolgozók Független Szakszervezetének elnöke akkor elmondta, nagyon bíztak abban, hogy megállapodás születik.
A Tungsram fényipari nagyvállalat április végén jelentette be, hogy megszünteti a hagyományos világítástechnikai termékek gyártását, ezért 1600 dolgozóját elbocsátja több ütemben az év végéig. A rákövetkező hónapokra összesen már csaknem kétezer embert bocsátottak el. A létszámleépítés legnagyobbrészt a gyári dolgozókat érintette a cég mind az öt gyárában.
A cég vezetője a lapunknak adott interjújában akkor azt mondta, a pandémia, a globális ellátási nehézségek és az ukrajnai háború megoldhatatlan feladat elé állította a Tungsramot, és csak azonnali kormányzati segítség tenné lehetővé a tudásalapú társadalomhoz hozzájáruló, innovatív értéket teremtő, történelmi magyar márka fennmaradását.