Egy tábla mentette meg a veszprémi diákot az öngyilkosságtól
További Belföld cikkek
- Lázár János: Lehet k. anyázni, meg neki lehet állni sz*rból várat építeni
- Jó hírt kaptak a gyermekotthonban élő fiatalok
- Bejelentést tett a MÁV, helyreállt a rend Kelenföldön
- Nagy erőkkel keresi a rendőrség a Budapesten eltűnt fiatal férfit
- Öt autó ütközött a Budaörsi úton Újbudán, a tűzoltók már a helyszínen vannak
A veszprémi Szent István völgyhídat gyakran választják haláluk helyszínéül azok, akik öngyilkosságon gondolkodnak. Ebből kifolyólag a Kapaszkodó Mentálhigiénés Egyesület táblát helyezett el a híd tetejére „Maradj velünk! Hívj most, beszéljünk!” felirattal, amelyre természetesen odaírták telefonszámukat is.
A tábla életet mentett, ugyanis az öngyilkosságra készülő kamasz lány felhívta a számot, és a telefonos szolgálat munkatársának segítségével lemondott az ugrásról.
A Kapaszkodó egyesület a Magyar Lelkielsősegély Telefonszolgálatok Szövetségének (LESZ) egyik dunántúli tagja. Kiss Katalin, az egyesület alelnöke nyilatkozott az esetről a Ripostnak.
Befutott az egyik kollégához egy hívás, aki az ország egyik távolabbi szolgálatánál dolgozik. Ebben a hívásban kiderült, hogy egy 15 éves kislány öngyilkossági szándékkal áll a viadukton. A kolléganő tette a dolgát, és mindazokat a technikákat alkalmazta, amelyeket a szövetségnél dolgozóknak meg kell tanulnia
– mondta el Kiss Katalin, aki korábban maga is fogadott ehhez hasonló hívásokat.
Az öngyilkossági kísérletekre kidolgozott protokoll szerint sikerrel elérte azt, hogy a fiatal lány elmondja, hogy hol van, és hogy elfogadja a segítséget. Ez azért fontos, mert anonim módon fogadjuk a hívásokat, a hívóink tartózkodhatnak akár az országhatáron belül vagy kívül is. A munka egyik legnehezebb része pont az, hogy elérjük a hívónál, hogy velünk maradjon, és elárulja, hol tartózkodik, és beleegyezzen, hogy segítséget küldjünk neki
– számolt be az ügy részleteiről az alelnök. Hozzátette, ha az érintett személy elárulta a pontos helyét, akkor az ügyelő a 112-t értesítve a helyszínre küldi a megfelelő szakembert, majd a telefonos kolléga szóval tartja a hívót, amíg egy kiérkező rendőr vagy mentő át nem veszi a telefont, hogy jelezze, biztonságban van az illető.
Kiss Katalin kiemelte azt is, hogy
éves szinten körülbelül 200 ezer hívás érkezik a szövetséghez.
Hozzátette, ezek között szerencsére kevés a szuicid hívás.
Az elnök elmondta, a híváskezelő kollégáknak hatalmas teher egy-egy ilyen hívás fogadása és a segítségnyújtás folyamata, ezért fontos, hogy a nehéz hívások után az ő lelkükkel is foglalkozzanak.
A LESZ tagszolgálatai, így a Kapaszkodó Mentálhigiénés Egyesület is karitatív módon működik, a hívásokat fogadó ügyelők a szabadidejükben végzik a munkájukat, ellenszolgáltatás nélkül.
Ha ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, hívja a krízishelyzetben lévőknek rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123 telefonszámot! Kérjük, olvassa el ezt az oldalt! Amennyiben másért aggódik, ezt az oldalt ajánljuk figyelmébe.