Bencsik András az EU-ban betiltott orosz tévécsatornán fasisztázza az ukránokat
További Belföld cikkek
- A magyar Jason Stathamként emlegetik a rakományt testével védő férfit
- Még idén változtatna a kormány a rendőri igazoltatások szabályain
- Ismét fehérbe borulhat Magyarország egy része
- Nem tudta vezetni, ezért félbevágta a Suzukiját egy férfi Pápán
- Több magyar kormányszerv anyagai is fent lehetnek a dark weben a szakértő szerint
A Kreml szócsövének számító orosz állami televíziót (RT) a háború kitörése után nem sokkal betiltották az Európai Unióban, így a teljes adás nem elérhető, csak különböző VPN-eszközökkel, de a 444 egy olvasói információ alapján látta a teljes műsort.
A filmet Budapesten forgatták, és az első megszólaló egy állítólagos magyar üzletember, aki elmondta: a szankciók az EU-nak és így a magyar gazdaságnak ártanak.
Sőt azt is elmondják, hogy a magyar kormány logikája nem oroszpárti, hanem a józan észé. Székely Árpád volt moszkvai nagykövet pedig a paksi beruházást dicséri a műsorban.
Ezt követi Bencsik András, a Magyar Demokrata főszerkesztője. Ő elmondta, hogy Ukrajnában törvénytelenség uralkodik, se a kormány, se az állam nem működik, „igazi fasiszták”. így aztán szerinte logikus, hogy nem szabad felvenni az Európai Unióba az országot.
Ezután Bencsik hozzátette: a Nyugat azt gondolja, eljött az ideje, hogy elpusztítsa Oroszországot.
Bencsik András ezt követően odalép a Nagy-Magyarország térkép elé, és belekezd Magyarország történeti áttekintésébe. Többek között elmondta, hogy hazánk kétszer is az erősebbnek hitt fél oldalán lépett be a világháborúba, de mindent elveszített. A főszerkesztő szerint ennek a függetlenség hiánya volt az oka.
Ezt követően revizionista gondolatok hangzottak el az újságírótól, valamint Moys Zoltántól is, legalábbis a 444 tudósítása szerint. Moys szerint erősen él a magyar társadalomban a gondolat, hogy vissza kéne szerezni a határon túli területeket, és sokszor elhangzik a műsorban, hogy a történelmi Magyarország határai nem esnek egybe a mai államhatárokkal.
(Borítókép: Bencsik András 2022. március 15-én. Fotó: Papajcsik Péter / Index)