- Belföld
- demokratikus koalíció
- gyurcsány ferenc
- etikai bizottság
- leel-őssy gábor
- párttagság
- felfüggesztés
Gyurcsány Ferencet kritizálta a DK egyik alapító tagja, felfüggesztették a tagságát
További Belföld cikkek
- Gyalogost gázolt el egy salgótarjáni kamionos, vádat emelt ellene az ügyészség
- Csőtörés okozott árvizet Debrecenben, a szivattyút is be kellett vetni
- Csak szombat éjjel száz gyorshajtót fogtak a rendőrök Budapesten
- Siklós Gabriella az Indexnek: Fél méterrel a 2013-as szint alatt lesz a tetőzés
- Toroczkai László elárulta, ki áll Magyar Péter mögött
A Demokratikus Koalíció (DK) Etikai Bizottsága megvizsgálta Leel-Őssy Gábor beadványát, amelyben etikai eljárást kezdeményezett a párt elnöke, Gyurcsány Ferenc ellen, azonban a testület a beadvány tartalmát nem tekinti etikai ügynek – közölte a DK sajtóirodája.
Az Etikai Bizottság szerint a DK alapítótagja által megfogalmazott beadvány nem etikai, hanem politikai jellegű, így a testület hatáskör hiányában a beadvánnyal nem tud foglalkozni.
Eközben a DK a Gyurcsány Ferencet kritizáló Leel-Őssy Gábor ellen is etikai eljárást indított. A testület kezdeményezte, hogy a vele szembeni döntés jogerőssé válásáig Leel-Őssy Gábor párttagságát függesszék fel.
„Demokrati-KUSS e a Koalíció?”
Nem sokkal később megérkezett a felfüggesztett párttag reakciója, aki a Facebookon adott hangot egyet nem értésének. Elmondása szerint arra kérte a XIX. kerületi etikai bizottságot, hogy vizsgálják meg a bizonyítékokat, és hallgassák meg az érintetteket, akik tanúként bizonyíthatják, hogy az igazát.
Mivel rendkívül kellemetlen helyzetbe hoztad a XIX. kerületi etikai bizottságot azzal, hogy a beadványodban utasítással felérő kérést fogalmaztál meg, jelesül, hogy kizárásomat minél hamarabb segítsék elő, vélhetően a párthűség szellemében, az általam elmondottakkal, benyújtott dokumentumokkal, valamint a tanúk meghallgatásával érdemben nem foglalkoztak
– áll a levélben.
Arról ír, hogy az etikai bizottságnak mindössze két napja volt foglalkozni az üggyel, megvizsgálni a benyújtott dokumentumot, ellenőrízni és megvizsgálni az elmondottakat, tanúkat behívni és meghallgatni. „Nyilvánvalóan, semmi oilyesmi nem történt. Az ítélet már korábban megszületett. Aláírója: Gyurcsány Ferenc” – tette hozzá.
A politikus arra is felhívta a figyelmet, hogy most az alapszabály értelmében fellebezését a párt elnökéhez, azaz magához Gyurcsány Ferencnek kell benyújtania. „Ahhoz a személyhez, aki etikai eljárást kezdeményezett ellenem, mert el mertem mondani az igazat. Ez a személy a beadványában »megrendelte« az ítéletet. És most őt kellene arra kérnem, hogy ügyem az országos etikai bizottsághoz kerüljön. Lószart, mama” – közölte.
Elmondása szerint nem fogadja el, hogy Gyurcsány Ferenc döntsön róla, ezért az Országos Etikai Bizottság elé viszi az ügyet. „Eljátszottad a bizalmat. Nagyon sokunkét. Hagytad, hogy paraziták zabálják fel az elveinket és a pártunkat” – szúrt oda a pártelnöknek.
Párhuzam Napóleon és Gyurcsány között
Mint beszámoltunk róla, Leel-Őssy Gábor a júniusi választási vereség után kritizálta a kampányt, mi több, Gyurcsány Ferenc pártelnök távozását is indokoltnak látta, és – belterjességre figyelmeztetve – a párt megújítását sürgette. A politikus a június 9-ei választási bukást követően többször is nekiment a DK elnökének.
Két hét telt el a választások óta. Egy ütközet, mégis szinte résztvevőként egy-egy másik csata lett belőle. Kezdjük a saját seregünkkel. DK: Waterloo
– fogalmazott korábbi bejegyzésében a DK felfüggesztett tagja.
A politikus párhuzamot vont Napóleon és Gyurcsány Ferenc élete között, majd megjegyezte, hogy ahogyan a francia hadvezérnek a vesztes waterlooi csata után, úgy a DK elnökének is, ha nem is száműzetésbe, de vissza kellene vonulnia.
Leel-Őssy Gábor most az Etikai Bizottság előtt egy hetvenoldalas dokumentummal bizonyította, hogy jogosak az észrevételei, miszerint a Demokratikus Koalíciónak vérfrissítésre van szüksége, Gyurcsány Ferenc pedig megsértette a párt alapszabályát, de mindhiába, a testület szerint ez nem így van.