- Belföld
- magyar evangéliumi testvérközösség
- iványi gábor
- gyűjtés
- adóhivatal
- fővárosi kormányhivatal
- tartozás
- revízió
Gyűjtés mentheti meg Iványi Gábor egyházát, a Főváros veheti át az intézményeket
További Belföld cikkek
- Megszólalt Bese atya: Rászedtek, naivságomat kihasználták, és elveszítettem a józan ítélőképességem
- Telitalálat is született az ötös lottó és a joker sorsolásán
- Magyar Péter: Orbán Viktor a saját propagandájának hatása alá került
- Pajor Tamás a Bese-ügyről: Nem lenne ennyi aberráció, ha nem lenne papi nőtlenség
- Újraéledt az erdőtűz Vas vármegyében, már négyszáz hektáron tombolnak a lángok
Kilencvenmillió forint gyűlt össze eddig, hogy tovább működhessenek Iványi Gáborék egyházának intézményei – számolt be róla az RTL Híradó. Azt, hogy ennyi pénzből a Magyar Evangéliumi Testvérközösség mely intézményei működtethetőek, még a lelkész sem tudja megmondani.
A szervezet számláit még július elején kezdte inkasszálni az adóhivatal, így veszélybe került az ellátás. Ahogyan arról az Index is beszámolt, Budapest Főváros Kormányhivatala szombaton közölte, hogy az óvodások és az ellátottak érdekében vizsgálja a MET által fenntartott oktatási és szociális intézményeket, mivel a közműszolgáltató értesítése alapján a fenntartó huzamosabb ideje nem egyenlíti ki a közműszolgáltatások számláit, valamint a Nemzeti Adó- és Vámhivatal jelzése szerint jelentős köztartozást halmozott fel.
Iványi Gábor szerint azért nem tudják fizetni a számlákat, mert a Magyar Evangéliumi Testvérközösség nem kapja meg az államtól a törvényesen járó juttatásokat.
Ez egy elfogadhatatlan politikai gaztett
– mondta a lelkész. „Ez körülbelül olyan, mintha valakinek leamputálják a lábát, és akkor utána azt mondják, hogy nyugodtan elindulhat egy 100 méteres futáson, és van olyan, aki műlábbal aztán el is indul. Mi körülbelül ebben a helyzetben vagyunk” – tette hozzá. „Hogyha én ezt valaha rendszerváltás körül gondoltam volna, hogy azokkal, akikkel ezt közösen vittük hajdan véghez, azokkal szemben leszek kénytelen alapvető emberi jogainkért harcolni, akkor azt egyszerűen nem hittem volna el” – mondta.
A főváros kész fenntartóként belépni
A kormányhivatal szerint ha a MET a pénzhiányra hivatkozva veszélyezteti a gondozottak és a gyermekek érdekeit, az ellátási kötelezettséget a józsefvárosi, illetve a fővárosi önkormányzatnak kell megoldania. A Főváros segítségként már tavaly hatvanhét szociális munkást átvett tőlük.
Amennyiben ez nem elegendő, hogy azt látjuk, hogy további lépésekre van szükség, akkor mi készek vagyunk és nyitottak vagyunk arra, hogy ezeket az ellátásokat átvegyük, tehát fenntartóként lépjünk be, azaz ne csak a személyi költségeket biztosítsuk, hanem akkor a teljes ellátását
– fogalmazott Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes, aki szerint a budapesti intézmények közül csak az óvodát kellene a kerületi önkormányzatnak működtetnie, a többit a fővárosnak.
A legnagyobb probléma azonban a MET vidéki iskoláival van, mert ezeket az önkormányzatok nem, csak az állam vehetné át. Szeged például úgy próbál segíteni, hogy jövőre is átvállalja az iskolába járó gyerekek étkezési költségeit. A MET régióvezetője szerint az iskola működéséhez arra is szükség lenne, hogy a város az iskola alapítványát is támogassa. Ifjabb Iványi Gábor abban bízik, hogy erről, ahogy korábban, most is sikerül megállapodniuk. A MET korábban már közölte, hogy a kialakult helyzet miatt az emberi jogok európai bíróságához fordulnak.