Müller Cecília hivatala és Takács Péter is ellenőrizte a fővárosi kórházak hűtőberendezéseit
További Belföld cikkek
- Karácsony Gergely Bochkor Gábornak: Akkora bunkók is lehetnek műsorvezetők, akik máshova nem kellettek
- A család ügyvédje szerint szexuális indíttatásból gyilkolhatta meg F. János az akkor 11 éves Till Tamást
- Döntöttek a patikák sorsáról, kamatostul fizetik ki az elmaradt pénzeket
- Hack Péter: A 2012-es Btk.-módosítás miatt nem vonható felelősségre Till Tamás gyilkosa
- Both András: Nem igaz, hogy megszűnik az Ügyfélkapu+
A Budapesti Uzsoki Utcai Kórházat ellenőrizte augusztus 13-án az NNGYK. A hatóság az ellenőrzésnél megállapította, hogy a kórház egyéb helyiségeinek hűtését biztosító 232 darab klímaberendezés ellenőrzése és fertőtlenítése július 11-ig megtörtént.
Az ellenőrök a műtőkben 24 Celsius-fokot mértek, ami megfelelt az egészségügyi követelményeknek – jelezte közleményében a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ.
A kórház a napsütés hatásának enyhítésére az elmúlt hetekben több intézkedést is tett öt fekvőbeteg-ellátó osztályon és egy napsugárzásnak kitett műtőben. Fényvisszaverő, hőzáró fóliákat is felszereltettek az ablakokra, amelyek jelentősen növelik a betegek komfortérzetét, illetve csökkentik a magas hőmérséklet okozta szövődmények előfordulásának esélyét. A betegek részére minden megtekintett kórteremben biztosított az élelmiszerek hűtött tárolása is.
A központi légtechnika 2024. július közepén történt meghibásodása miatt az Uzsoki Utcai Kórházban a betegek nem maradtak ellátatlanul – hívta fel rá a figyelmet az NNGYK.
Júliusban több mint 41 fokot mértek az Uzsoki műtőiben
Mint írtuk, több kórházban is hatalmas problémákat okozott a szokatlanul extrém és tartós hőség. Júliusban két fővárosi kórház klímaberendezése is egyszerre hibásodott meg. Az Uzsoki műtőiben 41,5 fokot mértek, míg a János kórházban 38 fokot. A Bethesdában szintén nem tudtak műteni, így a Facebookon gyűjtöttek klímajavításra, ami végül sikeresen zárult. A Szent László transzplantációs osztályán sem működött a klíma, míg a tatabányai Szent Borbála Kórház sürgősségi osztálya egy ventilátorral próbálta felvenni a harcot a hőséggel.
Kétrészes helyszíni riportunkból kiderült, hogy nem csak ezzel van probléma. Magyarországon szinte minden kórház és egészségügyi dolgozó a létéért és megmaradásáért küzd 2024-ben.
Takács Péter, a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára korábban elmondta, hogy 1,3 milliárdos keretösszeget különítettek el a klímák javítására. Hozzátette, hogy Magyarország uniós elnöksége kiemelt témaként kezeli az európai egészségügyi rendszerek ellenállóvá tételét a klímaváltozás hatásaival szemben.
A János kórház ortopédiáján továbbra sincs klíma, másik épületben műtenek
Mint írtuk, Takács Péter a Belügyminisztérium egészségügyi államtitkára kedden az Országos Onkológiai Intézetben tájékozódott a betegellátásról. Elmondta, hogy az utóbbi években jelentkező hőhullámokhoz való alkalmazkodás érdekében három éve tart a kórházi klímák modernizálása, amire a kormány eddig már több mint 10 milliárd forintot fordított, az idei évben pedig 1,3 milliárd forint áll rendelkezésre a jelentkező üzemzavarok elhárítására.
Az Országos Sajtószolgálat beszámolója szerint az elmúlt hetekben nyolcvanegy kórházból összesen négyben kellett a kánikula miatt ideiglenesen átszervezni a műtéteket, a kórházak minden sürgős ellátást igénylő beteget elláttak. Az azonnali műtéti ellátást igénylő pácienseket az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) másik intézménybe szállította, ahol hozzájutottak a megfelelő ellátáshoz. Az RTL Híradó beszámolója szerint a János kórház ortopédiáján továbbra sem működik a klíma, ezért egy másik épületben műtik a betegeket.