A Balatonnál tombolt a Boris ciklon, jelentősen elbillent a vízállás
További Belföld cikkek
- Panaszkodnak a boltok az új rendszerre, de MOHU szerint nagyot kaszálnak
- Óriási pofont keverne le hét civil szervezet a budapesti autósoknak
- Pedofília miatt körözött férfit fogtak el Bács-Kiskun vármegyében
- Mosolygott egy nagyot a szerencse, jelentős összeget nyert egy magyar az Eurojackpoton
- A szakértő elmondta, hogy szerinte lehet-e büntetőjogi felelőssége Sallai Nórának a balesetben
Tombol a Boris ciklon Somogy vármegyében is, Fonyódnál óránként 130 kilométeres széllökéseket is mértek a hétvégén – írja a Somogy Vármegyei hírportál.
A ciklon rendkívüli viharos időjárást és nagy mennyiségű csapadékot hozott magával a Balaton térségében, a tó északi és déli partján mért legszélsőségesebb vízszintértékek között 33 centiméter volt az eltérés. Siófoknál vasárnap hajnalban 109 centimétert, Badacsonynál pedig 76 centimétert mértek a szakemberek.
Árvízveszély Magyarországon
Magyarországra hétfőn érkezett meg az árhullám, a Szigetközben már hétfőn az árvízzel szemben védekeztek, sok településen homokzsákokkal, és Kelet-Magyarországról is valamennyi vízügyi szakembert ebbe az országrészbe vezényeltek. A következő napokban a Dunán szinte mindig lesz valahol tetőzés, csütörtökön napközben Nagybajcsnál érheti el a csúcspontot a folyó, Budapesten ezt szombatra várják, itt előreláthatólag 860 centiméter lesz a legmagasabb vízállás.
Az időjárást illetően kedd hajnalra a legtöbb helyen eláll az eső, és a Kárpát-medence az északi anticiklon déli peremére kerül, így a folytatásban alapvetően száraz légtömeg érkezik az ország fölé. „Emiatt sem Magyarországon, sem a Duna vízgyűjtőin nem várható érdemi csapadék területi átlagban a következő öt-hét napban” – írja a HungaroMet.
Az árvízhelyzetről az Indexen is beszámolunk folyamatosan frissülő, percről percre tudósításunkban, amelyet itt követhet nyomon. I dőjárás-előrejelzésünket a https://index.hu/idojaras oldalon kísérheti figyelemmel.