Tiborcz István embere került a szállodaszövetség élére

2024.11.08. 16:51
Somlyai Zoltán, a BDPST Zrt. hoteldivíziójának vezetője 2025. január 1-jétől két évre veszi át a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének irányítását. A megválasztott új elnök köszönetet mondott a támogatásért, és ígéretet tett arra, hogy folytatja a regnáló vezetés által felvázolt feladatok elvégzését, a szakma előtt álló kihívások kezelését.

Távozik Flesch Tamás Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének (MSZÉSZ) éléről, helyére pedig Toborcz István cégének egyik vezetőjét, Somlyai Zoltánt választották meg  – vette észre a 24.hu.

Somlyai 2025. január 1-jétől két évre veszi át a szövetség irányítását. A közgyűlés 69,64 százalékos támogatással választotta meg az MSZÉSZ új elnökének. 

A lap szerint Somlyai a Tiborcz Istvánhoz tartozó BDPST Zrt. hoteldivíziójának vezetője.

A megválasztott új elnök köszönetet mondott a támogatásért, és ígéretet tett arra, hogy folytatja a regnáló vezetés által felvázolt feladatok elvégzését, a szakma előtt álló kihívások kezelését. Ezek közül kiemelte a munkaerő kérdését, személyes küldetéseként jelölve meg a felsőoktatásból kikerülő diákok pályaelhagyásának megállítását.

Újból megválasztották az MSZÉSZ alelnökének Juszkó Anitát, a Four Points by Sheraton Kecskemét Hotel és Konferenciaközpont igazgatóját, valamint Kovács Balázst, a Danubius Hotels vezérigazgatóját.

2024 a turizmus újabb rekordéve lehet

Flesch Tamás, az MSZÉSZ leköszönő elnöke az elmúlt évek kihívásaira és a közeljövő feladataira fókuszált prezentációjában – írja a turizmus.com.

Felvázolta, hogy mekkora utat tett meg a magyar turizmus, s azon belül a szállodaipar a 2019. évi, 50. közgyűlés óta. Akkor, a Danubius Hotel Arénában 230 résztvevő volt,

a csütörtöki eseményre pedig több mint 400 rendes és társult tag regisztrálta magát.

Felidézte, hogy 2019 sokszor emlegetett csúcsév volt a magyar turizmusban, csakhogy 2020-ban jött a covid és a lezárások, 2022-ben pedig az energiaválság és az ukrajnai háború. De úgy tűnik, ezeknek is volt pozitív hozadéka: a digitalizáció gyors fejlődése, valamint a fenntartható üzemeltetés felé fordulás. Ráadásul 2024 az előzetes várakozásokat messze felülmúlva a magyar turizmus újabb rekordéve lehet.

Az elmúlt öt év olyan meghatározó változásokat hozott, mint a rövid távú lakáskiadás térnyerése, majd regulációja, az NTAK adatbázis bevezetése, a szállodai áfa csökkentése, a VIZA rendszer bevezetése, a kötelező minősítés előírása, no meg az infláció megugrása.

Mindezek együttes hatásaként is a bevételek rekordot döntenek, ugyanakkor a házak GOP-szintje, főleg vidéken, még elmarad a kívánatostól. Az MSZÉSZ elnöke szerint – elsősorban a fővárosi szállodákban – van még lehetőség áremelésre a régiós versenyben.

– fogalmazott Flesch Tamás.