Képernyőidő-csökkentő programot indít a Bethesda Gyermekkórház
További Belföld cikkek
- Tűz ütött ki egy gödöllői házban és egy soproni lakásban
- Felmondott a Kutyapárt hegyvidéki képviselője a privát munkahelyén a vagyonnyilatkozata miatt
- Török Gábor szerint Menczer Tamás kocsmai szintre ment le, a Nézőpont elemzője nekiment a politológusnak
- Index-értesülés: Gyurcsány Ferenc kihívója randalírozott hajnalban Budapesten, rendőrségi ügy lett belőle
- Az OMSZ is bekapcsolódik a középiskolások ingyenes jogosítványszerzésébe
Ingyenesen letölthető a Bethesda Gyermekkórház képernyőidő-csökkentő programjának kiegészítéseként elkészült e-book. Jelenleg a fiatalok a napjuk egynegyed vagy akár egyharmad részét is a képernyők előtt töltik, ez pedig valamennyi korábbi év fenyegető tendenciáját felülmúlja.
Depresszió, alvászavar, elhízás – csak néhány példa a túlzott képernyőidő káros hatásai közül. A Bethesda az e-bookkal most arra keresi a megoldást, hogy hogyan használjuk tudatosabban okoseszközeinket, miként szerezzük vissza a kontrollt a virtuális térben töltött idő és a hétköznapi valóság felett.
A program különlegessége, hogy bizonyítékokon alapuló módszereket és információkat gyűjtöttek össze egy egységes, szülők és gyerekek által könnyen érthető és alkalmazható rendszerbe.
Célunk, hogy a családok visszavegyék a kontrollt a képernyők felett. Ezek használata ugyanis – bár a mai modern világ természetes része – hasonlóan sok más dologhoz, komoly tudatosságot igényel, hogy káros hatásukat elkerüljük. Ezt a tudatosságot szeretnénk visszahozni a családok mindennapjaiba
– hangsúlyozta dr. Nagy Péter, a Bethesda Gyermekkórház gyermekpszichiátere, a módszertan szakmai megalkotója.
A gyerekek képernyőideje akkor fog nagyobb eséllyel csökkenni, ha a szülők ezt saját magukra nézve is bevezetik. Arra például érdemes figyelni, hogy az étkezőasztal képernyőmentes zóna legyen
– tanácsolta Nagy Péter.
A Bethesda Gyermekkórház tudományos igazgatóhelyettese az InfoRádióban elmondta: azért is nagyon veszélyes és káros a túlzásba vitt tévézés, számítógépezés vagy kütyüzés, mert ha egy idő után meg is próbáljuk félretenni ezeket az eszközöket, előfordulhat, hogy az utcára kilépve komornak, szürkének, unalmasnak találjuk a környezetet.
A projekt keretében egy ötalkalmas képernyőidő-csökkentő program valósul meg, amelynek fő üzenete, hogy jelentős és tartós változás kizárólag akkor érhető el, ha a családok közösen határoznak meg korlátokat , és az így
a lecsökkentett képernyőidő helyét tartalmas, közös, lehetőleg aktív programokkal töltik ki.
Ehhez a kampány egyik központi eleme, a bárki számára ingyenes letölthető e-book kínál konkrét ötleteket, gyakorlati támogatást. Segít például abban, hogy a fiatalok a közös családi tevékenységek idején elmélyültebb kapcsolatba kerülhessenek a valósággal, vagy épp olyan mozgásformát is találhatnak az e-book segítségével, ami a szülők és a gyerekek számára is örömöt okozhat – olvasható a Bethesda oldalán.