A legegészségesebb kórháznak járó díjért szállhatnak versenybe az intézetek
További Belföld cikkek
- A szombathelyi börtönben is járt a Mikulás
- Halálos baleset történt Szentesen, miután egy furgon és egy teherautó összeütközött
- Direkt36: A titkosszolgálat Tiborcz István cége után kutakodott
- Kocsis Máté: Magyar Péter ma már úgy él, hogy semminek nem lesz következménye
- Orbán Viktor: A Patrióták képviselik az európai jövőt
Az Egészségfejlesztő Kórház Díjjal azon intézmények munkáját ismerik el, amelyek elkötelezetten dolgoznak a munkatársak, a betegek és a közösség egészségének támogatásáért. A díjat három kategóriában hirdeti meg a Magyar Kórházszövetség: országos intézetek és klinikai központok, vármegyei irányító kórházak, valamint városi- vagy szakkórházak pályázhatnak a rangos elismerésre.
Idén két új díjkategóriában is nevezhetnek az intézetek. Az Egészségfejlesztő Szakrendelő Díj a Magyar Kórházszövetség és a MEDICINA 2000 Magyar Járóbeteg Szakellátási Szövetség közös elismerése, amely a közfinanszírozott járóbeteg-ellátó intézmények egészségfejlesztési tevékenységét jutalmazza. Emellett bemutatkozik azis, amelyet a Magyar Kórházszövetség és a Primus Egyesület közösen alapított, hogy a magán fekvőbeteg-ellátó intézmények kiemelkedő munkáját is elismerjék.
A pályázat részleteiről további információ a kórházszövetség honlapján olvasható, ahol 2024. december 20-ig fogadják a részvételhez szükséges regisztrációkat. A 2024 júliusa és 2025 márciusa közötti egészségfejlesztési tevékenységekkel kapcsolatos végső pályaműveket pedig 2025. március 17-ig van lehetőségük benyújtaniuk a pályázóknak. A nyerteseket ünnepélyes keretek között 2025. április 9–11. között, a Magyar Kórházszövetség éves konferenciáján, Mátraházán hirdetik ki.
A díjazottak a pénznyeremény mellett egy-egy emlékplakettel is gazdagodnak, amelyet jól látható helyen helyezhetnek ki intézményükben. A pályázatokat egy 6 fős szakmai zsűri bírálja el, akik a pályaművek értékelésekor különösen fontos szempontként tekintenek az aktív életmód népszerűsítésére, a mentális egészség támogatására, az egészséges munkahelyi környezet kialakítására és az egészségkommunikáció erősítésére. Emellett kiemelt figyelmet kapnak azok a programok is, amelyek a dolgozók és a betegek fizikai és lelki jóllétére egyaránt fókuszálnak.
„Természetes volt számunkra, hogy az egészségmegőrzés azok esetében, akik a mi egészségünkre vigyáznak, legalább annyira fontos, mint a lakosság egészségmegőrzése – indokolta Beke Zsuzsa, a Richter Gedeon Nyrt. kormányzati kapcsolatok és kommunikációs vezetője, hogy miért tartották fontosnak támogatni a kezdeményezést.
A 2023-as díjazottak:
- Az országos intézetek és klinikai központok kategóriájában a Semmelweis Egyetem Klinikai Központ nyerte el az elismerést, többek között az egészségkommunikáció terén mutatott innovációival.
- A vármegyei irányító kórházak közül a Borsod-Abaúj-Zemplén Vármegyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórházat díjazták, amely a dolgozók mentális egészségét célzó programjaival vívta ki a zsűri elismerését.
- A városi vagy szakkórházak kategóriájában pedig a Mohácsi Kórház kapta a díjat, különösen a helyi közösségekkel való együttműködése okán.
A Magyar Kórházszövetség (MKSZ) a Belügyminisztérium Egészségügyért Felelős Államtitkársága támogatásával és a Magyar Egészségügyi Menedzsment Társaság (MEMT) szakmai partnerségében 2023 novemberétől komplex egészségfejlesztési programot indított a hazai fekvőbeteg-intézményekben. A program keretében országosan, valamint bővebb szolgáltatási csomag kialakításával már 23 pilotintézményben zajlanak egészségfejlesztési tevékenységek.