Letartóztatásban marad az óbudai polgármester
További Belföld cikkek
- Levették a készülékről az egyik műtüdővel kezelt gyereket a Heim Pál Gyermekkórházban
- Tarolt a Fidesz jelöltje az időközi választáson
- Elítélték a Tolna vármegyei kórház orvosát, aki miatt megfulladt egy Down-szindrómás beteg
- Így idézték vissza a biatorbágyi zsidóságot 80 évvel a holokauszt után
- Magyar Péter: A Tolna vármegyei időközi választás óriási politikai és mozgósítási kudarc
Kiss Lászlót, a Demokratikus Koalíció politikusát, Óbuda ellenzéki támogatású polgármesterét augusztusban vették őrizetbe egy korrupciós ügyben. Az eset részleteiről itt írtunk bővebben.
Szabó József, a Fővárosi Törvényszék szóvivője a 24.hu-val közölte: a bíróság bűnismétlés és a bizonyítás esetleges megnehezítésének a veszélye miatt február 16-ig meghosszabbította a gyanúsított letartóztatását. A végzés nem végleges.
A közélet így sem állt meg a kerületben, a polgármester a letartóztatás ellenére maradt a posztján, és azt üzente, hogy politikai fogolyként tekint önmagára. Néhány nappal ezelőtt közmeghallgatás is volt Óbudán, a helyszíni tudósításunkat itt olvashatja.
Az újraválasztása után robbant az ügy
Kiss László – aki korábban az MSZP országgyűlési képviselője volt – 2019 óta vezeti a III. kerületet. A politikus 2024-ben újrázott: a szavazatok 47,11 százalékát megszerezve legyőzte a kormánypárti jelöltet, Bús Balázst.
2024. augusztus 14-én számoltunk be először arról, hogy házkutatást tartottak Kiss Lászlónál, majd őrizetbe is vették a polgármestert. A gyanú szerint Kiss László a 2019. októberi polgármesterré választása után megállapodott egy ismerősével, hogy az érdekeltségébe tartozó cégek rendszeresen megbízásokat kapnak majd az önkormányzattól, amiért cserébe neki és további – az önkormányzatnál dolgozó – hivatalos és nem hivatalos személyeknek pénzt kell visszafizetniük.
Kiss László viszont azt állítja, hogy „ezen abszurd és jogellenes politikai koncepciós eljárás közepette is gondoskodtam az önkormányzat működéséről, annak ellenére, hogy az ügyészség indoklás nélkül megtagadta a kabinetfőnökömmel való kapcsolattartást. A cél világos: új választások kikényszerítése”.