- Belföld
- Önkormányzati választás 2024
- szolnok
- jobbik
- ellenzék
- ellenzéki összefogás
- szotyori-lázár zoltán
- berényi gábor
Szolnokon atomjaira hullik a Jobbik, szétesőben az ellenzék
További Önkormányzati választás 2024 cikkek
-
A Kúria sem változtatott: továbbra is Karácsony Gergely Budapest főpolgármestere
- Tényleg megismétlik a főpolgármester-választást?
- Karácsony Gergely kúriai beadványában többségében baloldali vezetésű kerületeket vádol
- Karácsony Gergely a vesztébe rohan, vagy még jobban is járhat a tervével?
- Vitézy Dávid: Karácsony Gergely a lemondásával az új választást maga is el tudja érni
„A mai nappal a Választási Iroda felé hivatalosan benyújtottam lemondásomat az önkormányzatiképviselő-jelöltségemről. Ezzel egyidejűleg a Jobbik – Konzervatívok pártból is kilépek. Le kellett vonnom a szomorú következtetést, hogy ellenzéki képviselőként nem tudom kellőképpen a választókerületem és szeretett városom érdekeit képviselni” – írta a Facebookon Berényi Gábor, aki az ellenzéki pártok (DK–Jobbik–MSZP–Momentum–Párbeszéd) közös képviselőjelöltje lett volna Szolnok 11. egyéni választókerületében. A Telex a hír apropóján megjegyzi: a jobbikos politikus helyett már nem lehet új jelöltet indítani a júniusi választáson. Ebben a választókerületben a Fidesz, az LMP és az MDSZ Egyesület jelöltjére lehet voksolni.
Berényi Gábor lemondó posztjában így fogalmaz:
Az ajánlásgyűjtés során végérvényesen bebizonyosodott számomra, hogy nincs váltóhangulat, nincs ellenzéki egység, így jelenleg nincs esély a változásra. Be kellett látnom, hogy a választókerületem érdeke az, ha azt nem egy, a valódi döntésekből kiszorított, megbélyegzett ellenzéki szereplő képviseli. Be kellett látnom, hogy meg kell szabadulnom a magánéletemet, a tanári pályámat és a zenei munkásságomat is beárnyékoló ellenzéki képviselői billogtól.
Szintén a Facebookon jelentette be, hogy távozik a Jobbikból Szotyori-Lázár Zoltán, a párt szolnoki elnöke. Szotyori-Lázár Zoltán közölte azt is, hogy befejezi a politikai tevékenységét. A 2019-es önkormányzati választáson Szolnokon aratott ellenzéki győzelemben jelentős érdemeket szerző Szotyori-Lázár úgy fogalmaz:
Az általam megálmodott Szolnoki Többség »márkanév« mögé felsorakozó politikai közösség elveszítette közgyűlési többségét, atomjaira hullott, és mind emberi, mind politikai értelemben leszerepelt.
Szotyori-Lázár Zoltán döntését négy indokkal magyarázta, ezek
- a helyi ellenzék állapota
- az országos politika alakulása
- intellektuális okok
- a Jobbik helyzete.