- Belföld
- fővárosi törvényszék
- iványi gábor
- magyarországi evangéliumi testvérközösség
- ítélet
- megsemmisítés
Visszavonta a Fővárosi Törvényszék az Iványi Gábor iskoláit érintő ítéletét, mindkét intézmény működhet
További Belföld cikkek
-
Izgalmas, világító fényspirál jelent meg az égbolton
- Fegyházbüntetést kapott egy férfi, aki kiskorúakat zaklatott gerincbántalmaik kezelésekor
- Áprilistól felfüggeszti a Kolozsvár–Budapest járatát az Aeroexpress Regional
- Emberölés és öngyilkosság történhetett Battonyán
- Karácsony Gergely Ukrajna budapesti nagykövetével találkozott
Március 12-én hozott ítéletet a Fővárosi Törvényszék Iványi Gábor iskoláinak ügyében, és megsemmisítette a Budapest Főváros Kormányhivatala által hozott határozatokat. A korábbi döntést 2024. augusztus 27-én hozta meg a kormányhivatal, amely visszavonta a Wesley Kincsei Óvoda, Általános Iskola és Gimnázium, valamint a Wesley Kincsei Általános Iskola és Gimnázium működési engedélyét, és egyúttal törölte őket az egyházi és magánfenntartású köznevelési intézmények nyilvántartásából. Az indoklás szerint az intézmények működéséhez nem volt biztosított a pénzügyi feltétel.
Ezt követően a fenntartó Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség mindkét határozattal szemben kereseti kérelmet terjesztett elő, amelyekben a határozatok hatályon kívül helyezését kérte, és azt indítványozta, hogy a bíróság kötelezze új eljárás lefolytatására a kormányhivatalt.
Szeptember elején már arról számoltunk be, hogy a két iskola működési engedélyének visszavonása miatt tüntetést tartottak a fővárosi kormányhivatalnál, ahol petíciót akartak átadni Sára Botond főispánnak. Iványi Gábor ezt követően az Alkotmánybíróságon is megtámadta a döntést, azonban érdemi vizsgálat nélkül visszautasították panaszát.
A Fővárosi Törvényszék végül mindkét ügyben – visszamenőleges hatállyal – megsemmisítette a kormányhivatal határozatát, és megállapította, hogy a határozatok meghozatala során jogszabálysértő módon járt el, hiszen nem folytatta le az intézmények kapcsán a törvényben előírt törvényességi ellenőrzést, és jogszerűtlenül alkalmazta a hivatalból indult, egyszerű megítélésű ügyekre vonatkozó 8 napon belüli döntéshozatal eljárásjogi lehetőségét is.
Bár az ügyek a felperes működési engedély módosítására irányuló kérelmével indultak, azt egy feljegyzéssel – úgy, hogy annak tényét nem közölte az érintettekkel – hivatalból induló eljárássá alakította. Ezzel eldőlt, hogy az oktatási intézmények működése jogi értelemben folyamatos, az ítélet ellen fellebbezésnek nincs helye.