Elfogatóparancsot adtak ki Szabó Bálint ellen, akit a keddi tüntetés alatt a Dunából mentettek ki a rendőrök
További Belföld cikkek
-
Komárom díszpolgára lett Szijjártó Péter
- Magyar Péter szerint Orbán Viktor Ferenc pápához hasonlítja magát
- Kiakadt az Uzsoki Utcai Kórház főigazgatója, kíméletlenül reagált a fizetős ellátásról szóló vádakra
- Elkötelezett naturista volt a Richter-skála megalkotója, felesége emiatt vált el tőle
- A DK törvénymódosít kezdeményez, hogy a gyermeküket egyedül nevelő apákra is kiterjedjen az szja-mentesség
A Kecskeméti Járásbíróság szerdán elfogatóparancsot adott ki Szabó Bálint ellen hatóság félrevezetése miatt – szúrta ki a HVG a police.hu-n.
A 24.hu információi szerint az elfogatóparancs a politikus egy korábbi ügyéhez kapcsolódik. A lapnak Sárközy Szabolcs, a Kecskeméti Törvényszék szóvivője elmondta, hogy Szabó Bálint korábban nem jelent meg egy tárgyaláson. Ugyan ezután telefonon bejelentkezett, de a bíró azt mondta neki, hogy amíg hitelt érdemlően nem igazolja, hogy hol tartózkodik, addig érvényben marad az elfogatóparancs.
Szabó Bálint a Hadházy Ákos által kezdeményezett tüntetésen kedd éjszaka több helyen is felbukkant, és trombitált. A Petőfi hídon egy rendőrfurgon alá is befeküdt, és ott játszott a hangszeren, miután a rendőrök nem akarták átengedni a tömeget Budára.

A szegedi politikust ugyanakkor ez nem állította meg, trombitáját rábízta valakire, és beugrott a Dunába, hogy így jusson át a másik oldalra. Szabó többször is szándékosan elúszott a neki dobott mentőöv mellett, majd végül a vízi rendőrség munkatársai húzták ki, és a hírek szerint még a járőrhajóban újra kellett éleszteni.
Szerda reggel már a Fővárosi Közgyűlés ülésén jelent meg Szabó Bálint, és próbált hozzászólni a napirend előtti vitához.
Mint arról beszámoltunk, kedd este Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő szervezésében tüntetést tartottak a gyülekezési törvény módosítása ellen. A helyszín eredetileg az Erzsébet híd lett volna, helyette a Ferenciek terén találkoztak a résztvevők, ugyanis a rendőrség nem engedélyezte a híd lezárását. A Kúria szerint azonban jogtalan volt a hatóság döntése, és a tüntetés közben engedélyt adott a demonstrációra a hídon.
A tiltakozás során több incidens is történt, összesen 289 embert igazoltatott a rendőrség, közülük 18 fővel szemben szabálysértés, 2 ellen igazolás megtagadása miatt tettek feljelentést.